AS FKSM renoveerib Asula tänaval korterelamu

Ehitus- ja kinnisvaraarendusettevõte AS FKSM alustas elamu renoveerimist Tallinna kesklinnas Asula tänav 1. 2005. a. suveks valmivas majas on 28 korterit suurusega 31-62m².

Rekonstrueerimisprojekti alustena on kasutatud arhiivimaterjale ning ümberkaudse analoogse hoonestuse projektlahenduse võtteid. Ümberehituse käigus rekonstrueeritakse 1948. a. ehitatud hoone kaasaegseks korterelamuks, mille olemasolevale kahele korrusele lisatakse kolmas.

Kolmanda korruse korteritele on ette nähtud ka osaline katusekorrus. Hoone esimesel kahel korrusel on eluruumide puhtaks kõrguseks ca kolm meetrit, kolmanda korruse keskosas 2,5 m ja magamisruumi keskosas <2,3 m. Kõikides sanitaarruumides on lae kõrgus 2,3 m.

Korterite ruutmeetrihinnad jäävad vahemiku 16000 kuni 20000 krooni.

Asula 1 krunt ümbritsetakse aiaga, hoov valgustatakse. Autode vaba pääsu krundile piirab tõkkepuu. Krunt on tasase reljeefiga ning heakorrastatud. Krundil kasvab kaks suurt paplit.

“Kõrgete lagedega renoveeritud elamu Tallinna kesklinna vahetus naabruses on see, mida tänane turg vajab,” kommenteeris projekti müügiga tegelev AS FKSMi maakler Martin Sillandi. “Selle projekti müüme me kiiresti läbi.”

Elamu on kavandatud kesklinna ja rohelist elukeskkonda hindavaile inimestele. Rekonstrueeritav maja paikneb Tallinna kesklinna vahetus läheduses, Magdaleena piirkonnas, Asula ja Kauba tänava ristumiskohas.

Korterelamu hea asukoht võimaldab Pärnu maantee kaudu lühikese ajaga linnasüdamesse jõuda nii kõndides kui ka ühis- või isikliku transporti kasutades. Ühistranspordi, sh elektrirongi abil on võimalik tänu vahetus naabruses paiknevatele peatustele linnatsentrisse jõuda vaid mõne minutiga.

Piirkonnas on välja kujunenud hea infrastruktuur vajalike teenindusasutuste, kaupluste, bensiinijaama, haigla ning spordirajatiste näol. Viimastel aastatel on piirkonda rajatud hulk uusi hooneid, sealhulgas ka kortermaju. Seetõttu on kogu piirkonna väljanägemine märkimisväärselt paranenud, kujunedes vääriliseks sissejuhatuseks Tallinna kesklinnale.

AS FKSM on ehituse ja kinnisvara-arendusega tegelev Soome ehituskontserni YIT kuuluv ettevõte. FKSM-i arendatud viimased tuntumad korterelamud on Karukellakodu korterelamud Pirita-Kosel, Pärnu maantee 102d Parkmaja, 19-korruseline kõrghoone Maakri Maja ning korterelamu Kaarli puiesteel.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus