AS Technopolis Ülemiste emaettevõte Technopolis Plc omandab linnaku Vilniuses

Technopolis on allkirjastanud kokkuleppe uue büroolinnaku omandamiseks Leedus, Vilniuses. See kinnisvaraost on kooskõlas Technopolise rahvusvahelise kasvu strateegiaga, mis on keskendunud Põhjamaade ja Balti regioonile.

Ostuhind, mis sisaldab ka linnaku kolmanda hoone ehituse lõpetamist, on 61 miljonit eurot. Ettevõte loodab tehingu lõpule viia 1. maiks 2013. Technopolis tõstab oma tulevikuprognoosi 2013. aasta netokäibe ja EBITDA kasvu kohta 9-12 protsendilt 14-17 protsendini, eeldusel, et tehing edukalt sõlmitakse.

Linnak on varustatud hea transpordiühenduse ja teenustega ning asub vähem kui kolme kilomeetri kaugusel Vilniuse ärikeskusest, vahetult uue kavandatava ringtee kõrval. Linnakus asub kolm hoonet, milles on rendipinda kokku 42 300 m2. Kasvupotentsiaali on 30 000 m2 jagu.

Viimane kolmest hoonest valmib kava kohaselt 2013. aasta oktoobris. Büroopindade arvu kasv Vilniuse kinnisvaraturul on olnud tagasihoidlik ja turul on B-klassi vabade kontorite määr ligikaudu 11%. Rendihinnad on pidevalt tõusnud ja keskmine neto rendihinna tase on praegu 8-14 eurot ruutmeetri kohta.

Investeeringu puhastulu määr on 8,2%. Esialgne rahavoopõhine puhastulu määr on 7,6% ja eeldatavasti stabiliseerub see 9,3% tasemel. Linnaku kahe hoone pinnad on pikaajaliste rendilepingute alusel sajaprotsendiliselt välja renditud ja veel lõpetamata hoone pinnad on juba 46% ulatuses broneeritud. Linnaku klientide hulgas on pangandus-, konsultatsiooni- ja masinaehituseettevõtteid.

Leedu on Baltimaade suurima majandusega riik, millel on hea geograafiline asukoht – riigil on ühine piir Poola, Läti, Valgevene ja Venemaaga. Oodatav majanduskasv on 2013. aastal 3,1%. Kava kohaselt liitub Leedu eurotsooniga 2014. aastal, ent riigi valuuta – litt – on seotud euroga juba alates 2002. aastast. Finantskriisist saadik on riik muutunud finants- ja IT-sektori ettevõtete hulgas populaarseks nearshoring-ettevõtluse asukohaks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC