Avati Jõgeva uus kohtu- ja politseihoone

Jõgeval avati kolmapäeval, 25. juulil pidulikult enam kui 2000 ruutmeetri suuruse netopinnaga uus kohtu- ja politseihoone, milles saavad omale kaasaegsed tööruumid kohus, kinnistusosakond, kodakondsus- ja migratsioonibüroo Jõgeva teenindus, kriminaalhooldus ning koos arestimajaga.

Justiitsminister Kristen Michali sõnul on uus kohtu- ja politseihoone kaasaegne ning tänaseid ja ka homseid kohtupidamise vajadusi igati arvestav. „Kaasaegsed ning töötajasõbralikud tingimused tõstavad kindlasti töötajate motivatsiooni ning seeläbi ka kohtupidamise ja töökvaliteeti üldiselt. Ükski senituntud maja ise kohut mõistma ei hakka või kurjategijaid ei püüa, kuid kindlasti on head töötingimused tähtsad märgina, et kohtunike, politseinike, kohtuametnike, kriminaalhooldajate ja paljude teiste inimeste töö on tähtis ja sellesse panustakse maksumaksjate poolt heade töötingimustega. Kui küsida, mida maksumaksja vastu ootab, siis kindlasti head teenindust, tempokat kohtupidamist ja asjalikku suhtumist keeruliste asjade juures ja olen kindel, et uues Jõgeva kohtu ja politseihoones seda pakutakse. Uue maja valmimine ja paremad töötingimused aitava ka kindlasti meid sammu lähemale valitsuse eesmärgile, et kohtupidamine ühes astmes toimuks saja päevaga,“ sõnas justiitsminister Kristen Michal maja avamisel.

Siseminister Ken-Marti Vaheri sõnul valmis Jõgeva uus kohtu- ja politseihoone ühiste jõupingutuste tulemusena. „Ametid, mis olid küll ka varem ühe katuse all, saavad nüüd koostööd jätkata uues, säästlikumas ja mugavamas hoones. Vastvalminud maja oli väga oodatud, kuna sellega ei parane mitte ainult ametnike töötingimused, vaid kasvab ka korrakaitse tõhusus ja usaldusväärsus Jõgeva kodanike silmis,“ ütles ta.

Riigi Aktsiaseltsi juhatuse esimehe Jaak Saarniidu sõnul on uus politsei- ja kohtumaja hea näide tulevikkuvaatavast riigi kinnisvarastrateegiast, mille võtmesõnaks on säästlikkus. „Vastvalminud ühishoone on energiasäästlik ja võimaldab senisest märksa efektiivsemat pinnakasutust, mis aitab riigil tulevikus kulusid kokku hoida,“ rõhutas Saarniit.

Enam kui 2000 ruutmeetri suuruse netopinnaga hoones said omale kaasaegsed tööruumid kohus, kinnistusosakond, kodakondsus- ja migratsioonibüroo Jõgeva teenindus, kriminaalhooldus ja koos arestimajaga. Samuti rajati Suure ja Pargi tänavate äärde parkimisalad ning uus haljastus koos tänavavalgustusega.

Riigi AS korraldas 2011. aastal Jõgeval Suur tn 1 kinnistule arendaja leidmiseks vähempakkumise, mille kohaselt seati ehitaja kasuks hoonestusõigus ja sõlmiti ehitiste ning territooriumi kasutamiseks üürileping. Viimases pakkumisvoorus osales kokku viis firmat, kellest parima pakkumise tegi Elamu AS. on projekteerinud AS Amhold.

Sarnast finantseerimismudelit kasutades on tänaseks juba valminud Rakvere ja pääste ühishoone ning Jõhvi kohtumaja.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC