Baltic Horizon Fund omandas Vainodes I büroohoone Riias, Lätis

Baltic HorizonNorthern Horizon Capital AS kui Baltic Horizon Fond’i (Fond) fondivalitseja teavitab lepingu sõlmimisest Riias asuva Vainodes 1 büroohoone omandamiseks.

14. novembril 2017 allkirjastati osade ostu-müügileping ja -ga, Vainodes 1 ja tema naaberkinnistu Telts 1 omandamiseks. Lepingujärgne ostuhind on ligikaudu 21,3 miljonit eurot, mis teeb omandamise ligikaudseks tootluseks 7%. Tehingu lõpuleviimine on sõltuvuses tavapärastest eeltingimustest ning toimub eelduslikult detsembris.

Vainodes 1 büroohoone asub Daugava jõe vasakul kaldal, Riia peamise magistraali – Karla Ulmana puiestee ääres. Büroohoone kompleks on täielikult välja renditud ja asub 10-minutilise autosõidu kaugusel Riia kesklinnast. Kompleks koosneb uuest büroohoonest, mis valmis 2014. aastal ja mis on ühendatud väiksema rekonstrueeritud hoonega. Kogu väljarenditav pind on 8 052 m2. Ankurrentnikuks on JSC Latvian State Forests (ligikaudu 90% GLA-st), lisaks on üürnikeks ka farmaatsiaettevõte Abbvie ja kohvik. Kinnistutele on kehtiva detailplaneeringu järgi kokku võimalus ehitada veel kuni 18 262 m2 ulatuses büroopinda ja parkimismaja.

Fondijuht Tarmo Karotam’i kommentaar: “On hea meel saada selline atraktiivne vara Fondi rahavoo portfelli ning oleme rahul, et saame investeerida enamuse 2017.a teises kvartalis investoritelt kaasatud kapitalist. Antud ostulepingu allkirjastamiseni jõudmine võttis tavapärasest rohkem aega täiendava õigusliku ja maksu auditi protsessi tõttu, mis oli vajalik seoses jaanuarist 2018 Lätis jõustuvate maksumuudatustega”.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 22 = 24

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest