Costa del Soli kinnisvaraturg on tõusujoonel

Uus MaaPeale ca 7 aastat kestnud langust, on Hispaania kinnisvaraturg jälle elavnemas.

National Institute of Statistics andmete kohaselt on viimase aasta jooksul müügitehingute arv Hispaanias kasvanud keskmiselt 10%. Kõige paremini on läinud Costa del Soli piirkonnal, kus  kinnisvaramüükide arv tõusis lausa 20%.

Seda on mõjutanud eelkõige välismaalastest ostjate suhtarvu kasv, kes eelistavad investeerida rannikupiirkonda. Hispaanlaste endi ostujõudlus ei ole veel piisavalt kosunud ja kohalike endi poolt eelistatud piirkondades, mis asuvad pigem sisemaal, toimub kinnisvaratehinguid tunduvalt vähem ja madalamate hindadega.

Samuti on märgata erinevust Hispaania uusarenduste ja järelmüügi turu aktiivsuses. Uutest atraktiivsetest arendustest on puudus ja kui järelmüügi turg on enda haardeulatust kasvatanud 20% võrra, siis uusarenduste müügitehingute arv on 20% võrra langenud.

Näiteks on Costa del Solis uusarenduste müük langenud 10%, samas kui järelturg on tõusnud lausa 50%. Uute projektide turule toomise põhiliseks piiravaks teguriks on praegu  finantseeringute leidmine ning seetõttu võtab uusarenduste juurdetulek veel aega.

Kinnisvaraportaali idealista.com andmete põhjal , on lisaks müügitehingute arvu suurenemisele, alates 2013 teisest veerandist tõusnud kinnisvarahinnad Marbellas 9%.

Artikli allikas on
Uus Maa
Uus Maa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 20 = 21

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?