Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu: Laenude intressimäärade tõus võib majandusele kasuks tulla

ERE / Estonian Real EstateViimasel ajal on hakatud aina rohkem rääkima laenude intressimäärade tõstmisest Euroopa Keskpanga poolt – tulevikus võib see kaasa tuua laenumaksete suurenemise inimestele, kes on võtnud ujuva intressimääraga laenu, kuid majandusarengu seisukohalt on selline samm positiivne, kuna võimaldab saavutada suuremat stabiilsust.

Eesti Pank hoiatab, et praegused intressimäärad ei ole igavesed, ning inimesed, kes on võtnud ujuva intressimääraga pikaajalisi laene, peaksid olema valmis selleks, et nende maksed võivad tulevikus suureneda. Kõigepealt võib see olukord mõjutada neid, kes on võtnud eluasemelaene. Kuid üldiselt on määrade tõstmine meede mõistliku majanduskasvu tempo leidmiseks. Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimehe Maksim Sorokini sõnul avaldab see majandusele üldiselt positiivset mõju.

„Intressimäärade tõstmine Keskpanga poolt võib olla tõhus vahend majanduse stabiliseerimiseks intressimäära õige ja sujuva reguleerimise korral. Näiteks: ei saa öelda, et kinnisvarahindade tõus 6–8% ulatuses on normaalne – see olukord võib põhjustada järjekordse ülekuumenemise ja põhjustada kriisi. Selle vältimiseks oleks mõistlik rakendada meetmeid olukorra stabiliseerimiseks, kuna maailma juhtivad majandusjõud on huvitatud stabiilsest ja korrapärasest kasvust ilma järskude hüpete ja kriisiolukordadeta,“ ütles Maksim Sorokin.

Wall Street Journali prognooside kohaselt võib Euroopa Keskpank algatada intressimäärade tõstmise protsessi 2019. aasta teises kvartalis. Eesti Keskpanga esindajate sõnul ei kasutata sellist vahendit mitte surve avaldamiseks, vaid kasvukiiruse reguleerimiseks, eesmärgiga vältida järske hüppeid.

Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu tegeleb alates 2014. aastast hoiuste kaasamisega. Ühistu kuulub 2005. aastal asutatud ERE Grupi koosseisu, mille tegevusvaldkondadeks on finantsteenuste osutamine, laenude väljastamine, äriprojektide rahastamine ja kinnisvarainvesteeringud. Ettevõte huviorbiidis on traditsioonilised ettevõtlusvaldkonnad – kinnisvara, ehitus, kaubandus ja tööstus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC