Eesti Maa- ja Majaomanike Liit ei pea kavandatud seadusemuutust õigeks

07. jaanuari Postimehes on avaldatud artikkel “Riik piirab KredExi tagatisega laenamist”, millest selgub, et plaanitava seadusemuutuse alusel karmistatakse laenutingimusi ja alandatakse tagatava laenutaotleja vanusepiiri 35-lt eluaastalt 30-le.

Eesti Maa- ja Majaomanike Liit ja Eesti Majaomanike Ühenduste Liit ei pea Riigikogu poolt kavandatud seadusemuutust õigeks. Muutuksid nõuded riigi poolt garanteeritava eluasemelaenu taotlejatele. Nende vanusepiiri alandamist 35-lt eluaastalt 30-le ei saa pidada õigeks. Riigi toel on olnud võimalik väikese omafinantseeringuga (10%) soetada paljudel peredel.

Ajal, mil noorte kõrgkooliõpingud venivad sageli pikemaks (7-8 aastale) ja noormehed alustavad kõrgkooliõpinguid peale kaitseväeteenistuse läbimist kahandaks kavandatav seadusemuutus loomise võimalust paljudel noortel. Ka ei ühti selline noore spetsialisti määratlus riikides levinud ja tunnustatud noore spetsialisti määratlusega.

Riikliku laenugarantii andmine aga õigusjärgsete omanike majades elavatele nn. sundüürnikele on tervitatav. Eesti Maa- ja Majaomanike Liit ja Eesti Majaomanike Ühenduste Liit leiavad, et küsimuse lahendamine eeltoodud viisil on tervitatav ja vajanuks sellist lahenduskäiku kümmekond aastat tagasi.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC