EfTEN Kinnisvarafond ostis hotelli Palace Tallinnas

EfTEN Kinnisvarafond ja Vello Kunmanile kuuluv AS Esraven omandasid Scandic Hotels AB’lt ühise investeeringuna Tallinnas Vabaduse väljakul asuva hotelli Palace kinnistu ja operaatorettevõtte.

EfTEN Capitali tegevjuhi Viljar Arakase sõnul on tegu unikaalse investeeringuga. „Hotell Palace’ist on kujunenud omamoodi ikoon oma pika ajaloo ja unikaalse asukohaga. Siiski on viimasest põhjalikust renoveerimisest möödas ligi veerand sajandit ning tehnosüsteemide elukaar on oma eluea lõpus. Praeguses seisukorras ei vasta hotell tänastele konkurentsi tingimustele ja vajab täielikku renoveerimist. Meie plaan on hotell Palace täielikult rekonstrueerida ja taasavada ta oma kunagises säras,“ ütles Arakas.

EfTEN Kinnisvarafond soetas hotelli Palace kinnistu ja operaatori kahasse Silikaat Gruppi kuuluva investori Esraven AS-iga. Mõlemad osapooled investeerivad 50% ulatuses projekti kogumaksumusest. Eften Kinnisvarafondil ja Silikaat Grupil on varasem hea koostöökogemus ühise investeeringu näol Pärnus Lepa Keskuses. Lisaks on Vello Kunman investor EfTEN Kinnisvarafondis ja partneriks ka fondivalitsejas, EfTEN Capital AS-is. Tehing jõustub pärast Eesti Konkurentsiameti heakskiitu. Tehingu maht on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne. Tehingut nõustasid ostupoolelt Keystone Advisers ja Advokaadibüroo Nordeus ning müüja poolelt Nordic Hotels Consulting ja PwC Legal.

Hotell Palace asub Tallinna südames aadressil Vabaduse väljak 3 / Pärnu mnt 14. Hoone on valminud 1937. aastal ning oli algusest peale mõeldud hotelliks. Hoone viimane täielik renoveerimine toimus 1989. aastal.

Hotell Palace’i ostuga on EfTEN Kinnisvarafondi portfellis kokku 15 objekti, kogupindalaga 83 000 ruutmeetrit rendipinda, mis jaguneb büroo-, teenindus-, majutus-, müügi- ja laopindade ning avaliku sektori kasutuses oleva kinnisvara vahel.

EfTEN Kinnisvarafond on fondivalitseja EfTEN Capitali poolt 2008. aastal asutatud ärikinnisvarasse investeeriv kinnisvarafond, mille portfellis on kokku viisteist ärikinnisvara objekti. EfTEN Capital AS on samal aastal grupi Eesti ettevõtjate poolt asutatud varavalitsemise ettevõte, mis tegeleb peamiselt ärikinnisvara- ja investeerimisfondide valitsemisega. EfTEN Capital AS omab fondivalitseja litsentsi ning kuulub Finantsinspektsiooni järelevalve alla. Ettevõte pakub ka eraportfelli haldusteenust.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal