Elamispindade pakkumishind on 2006. aasta alguse tasemel (1)

Elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE Indeks on langenud 78,6 punkti tasemele. See on 20,3% aastatagusest indeksi tasemest allpool. Indeksi tipust aprillis 2007. a. on langus 27,6%. Ajaliselt vaadatuna on Indeks samal tasemel, kus see oli jaanuaris 2006. a. ehk ajal, mil pakkumishinnad tõusid mitmeid protsente nädalas.

Endiselt tuleb tõdeda, et pakkumishindade liikumine ei ole olnud väga seotud reaalsete tehinguhindade liikumisega. Korteriomanditehingute on maa-amet andmeil aastatagusega võrreldes langenud 31% ning tipphindadega võrreldes koguni 40,7%.

Kui aastataguse üks miljon krooni maksva korteri on tänasega langenud keskmisest ümardatult 200 000 krooni võrra, siis tehingute tase on langenud 310 000 krooni ehk 110 000 krooni enam. Viimase aasta iganädalane pakkumishindade puhul on olnud suurusjärgus 4000, tehinguhindadel 6000 krooni lähedal.

Kinnisvaraportaalis KV.EE olevate elamispindade pakkumiste hulk püsib jätkuvalt stabiilsena. Käesoleva kokkuvõtte koostamise momendil on pakkumisi kokku 20 824.

Võiks arvata, et pakkumiste hulk väheneb põhjusel, et osad kinnisvaramüüjad loobuvad vara müügist põhjusel, et turg ei ole valmis maksma nende soovitud hinda. Pakkumiste arvu vähenemist siiski ei ole toimunud ning pakkumiste indeks on pea samal tasemel, kus see oli ka aasta tagasi.

Indeksi madalaimaks väärtuseks on pakutud 50% taset. See tähendab tänase pakkumishindade taseme langust veel kolmandiku võrra. Tahaks loota, et sellist hinnalangust turul ei tule. Samas võiks seni kasvav vahe pakkumishindade ja tehinguhindade vahel väheneda. See aitaks kindlasti kaasa tehingute nappuses vaevleva turu likviidsusele.

Indeksi

KV.EE Indeks

One comment on “Elamispindade pakkumishind on 2006. aasta alguse tasemel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

9 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal