Elamispindade hinnalangus on olnud 0,38% nädalas

Elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on jätkuvalt languses. Viimase nädalaga langes indeks 0,73% võrra ning jõudis 82 punktile. Eelmise nädala sees oli mõnel päeval indeks isegi nädala lõikes positiivne, kuid kokkuvõtteks jäi peale siiski indeksi kahanemine.

82 punkti tasemel olev indeks tähenad, et keskmiseks elamispindade ruutmeetri pakkumishinnaks on portaalis KV.EE 16 850 krooni. See on 18% vähem kui aasta tagasi ning 24% vähem kui hindade tipphetkel aprillis 2007. a. Vaadates veel viimast aastat saame väita, et keskmine nädalane pakkumishindade langus on olnud 0,38%. See tähendab, et keskmine 2-3-toaline korter, mille maksumus on 1 500 000 krooni on langenud üle 5o00 krooni nädalas ehk üle 20 000 krooni igakuiselt.

Portaalis olevate elamispindade pakkumiste arv seevastu püsib juba pikemat aega stabiilsema. Hetkel on portaalis KV.EE 20 992 pakkumist, et on ligilähedaselt sama palju kui portaalis on olnud viimase 40 nädala jooksul. Sel ajal on pakkumiste arv kõikunud vahemikus 20 454 kuni 22 523.

Tuleviku suunas vaadates tuleb tõdeda, et enam kui tõenäoliselt jätkab pakkumishindade indeks langust. Loodetavasti jätkub langus võimalikult aeglases tempos. Vaikne hinnalangus on kiirest positiivsem, sest kiire hinnalangus võib tekitada probleeme laenuvõtjates, kel võik tekkida probleeme laenu tagatise väärtusega.

Pakkumiste maht tõenäoliselt püsib edaspidigi samal tasemel. Momendil puuduvad turul olulised põhjused, miks pakkumiste arv peaks kiiresti ühes või teises suunas liikuma.

KV.EE Indeksi graafik

KV.EE Indeks

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC