Elamispindade pakkumishinnad lähenevad tehinguhindadele

Eesti elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks püsib juba pikemat aega minimaalse taseme lähistel. Eilse oktoobri viimase päeva seisuga näitas indeks 61,5 punkti taset. Aastaga on KV.EE indeks langenud tagasihoidlikud 5,2%.

Elamispindade keskmine ruutmeetri pakkumishind on momendi seisuga 12 629 krooni. Veel aasta tagasi oli keskmiseks pakkumishinnaks 13 341 kr/m2.

Erinevalt põhja lähedal püsivatest pakkumishindadest on portaali KV.EE elamispindade pakkumiste arv jätkuvalt vaikselt tõusutrendi näitamas.

Momendi seisuga on portaalis KV.EE 20 041 elamispindade pakkumist. See on eelmise aasta näitajast tervelt 12% rohkem. Aasta tagasi oli elamispindade pakkumiste hulk 17 922.

Suurenev pakkumiste arv ja madalal tasemel püsivad pakkumishinnad annavad inimestele üha enam julgust elamispindade turul tegutseda.

Pakkumishindade tasemed ehk müüjate ootused on muutunud üha realistlikumaks ehk pakkumishinnad on lähenenud tehinguhindadele.

Kinnisvaramüüjate ebarealistlike ootuste normaliseerumine on vastuvõetav olnud ka ostjatele. Viimast kinnitab kvartalist-kvartalisse kasvanud elamispindade tehingute arvu tõus, millega on kaasas käinud ka mõningane tehinguhindade tõus.

Lähemalt vaata, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

KV.EE indeks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

64 − = 57

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!