KV.EE: Pakkumishinnad on vähem kukkunud Pirital ja kesklinnas (1)

IllustratsioonElamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on vaikse languse tulemusena jõudnud 64,6 punkti tasemele. See on enam kui veerandi võrra ehk täpsemalt 27% aastatagusest vähem.

Võrreldes indeksi tipuga aprillis 2007. a. on KV.EE indeks langenud 41% võrra.

Seejuures on Eesti elamispindade keskmine pakkumishind jõudnud portaalis KV.EE 13280 kroonini. Aasta tagasi oli keskmiseks pakkumishinnaks 18060 krooni ja tipphetkel 22300 krooni.

Aastaga on Tallinna linnaosadest enam kukkunud Mustamäe, Lasnamäe ja Nõmme elamispindade pakkumishinnad, mis on kukkunud vastavalt 34, 33 ja 32% võrra.

Teistest vähem on langenud pakkumishinnad Pirital ja kesklinnas, kus languseks on vastavalt 16 ja 23%. Tallinna keskmiseks pakkumishinna aastaseks languseks on 27%.

Jätkuvalt tuleb tõdeda, et pakkumishinnad on selgelt langemas, kuid langus on aeglustumas. See tähendab, et loodetav hinnapõhi ei pruugi olla kaugel.

Samas võib turul toimuda huvitavaid arenguid talvel, kus kinnisvaraga seonduvad kulud on keskmisest kõrgemal ning see seab hädasolijad suurematesse raskustesse.

Analoogselt pakkumishindadele on vaikselt kukkumas ka pakkumiste arv. Aastaga on portaalis KV.EE 19% võrra vähem elamispindade pakkumisi. Tänase seisuga on portaalis kokku 17802 elamispindade pakkumist.

KV.EE Indeksi graafik

KV.EE Indeks

One comment on “KV.EE: Pakkumishinnad on vähem kukkunud Pirital ja kesklinnas

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

6 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!