Estateguru: Lõppenud aastal kasvasid Estateguru tulud ja investorite arv, laenumaht vähenes

EstateguruEesti päritolu rahvusvahelise ühisrahastusplatvormi Estateguru tulud kasvasid 2022. aastal 12% ja uute investorite arv 37%, aasta jooksul väljastatud laenude kogumaht vähenes 10% aasta varasemaga võrreldes.

“Tormiliseks kujunenud 2022. aastat iseloomustasid kiire inflatsioon, turuhäired, suurenenud geopoliitilised riskid ja hüppeliselt tõusnud intressimäärad. Sellele vaatamata rahastasime kokku 183 miljoni euro mahus laene, mida on 10% vähem võrreldes 2021. aasta 203 miljoni euroga,” kommenteeris tulemusi Estateguru juhatuse esimees Mihkel Stamm. Estateguru portfellijääk ulatus 2022. aasta lõpu seisuga 291 miljoni euroni. Ettevõtte müügikäive oli 8 miljonit eurot, mis on 12% võõra rohkem 2021. aasta 7,1 miljoni euroga võrreldes.

Aasta jooksul liitus Estateguru platvormiga 14 702 uut investorit nendest riikidest, kus me tegutseme, ja 30 158 uut investorit riikidest, kus me veel ei tegutse. Enim lisandus investoreid Hispaaniast, Itaaliast ja Kreekast. Kokku oli Estategurul eelmise aasta lõpu seisuga 153 800 investorit, mida on 37% rohkem aasta varasemaga võrreldes.

2022. aasta jooksul teenisid meie investorid 18 miljonit eurot intresse (võrdluseks 2021. aastal 14,9 miljonit eurot). Kokku rahastasime 2022. aastal 1769 projekti summas 183 miljonit eurot (2021. aastal 1072 projekti 203 miljoni euro eest). Tagastatud laenude keskmine tootlus ulatus 2022. aastal 10%-ni.

„Kogu 2022. aasta vältel tuli meil kiiresti ja paindlikult kohaneda muutunud oludega. Asendasime oma senise, kiirele kasvule ja laienemisele orienteeritud lähenemise uue, tõhususele keskenduva ärimudeliga. Võtsime põhifookusesse praegustel turgudel platvormi investoritele tulususe tagamise, külmutasime uutele turgudele laienemise ja vähendasime vastavalt ka oma meeskonna suurust,” võttis Mihkel Stamm kokku viimase poole aasta jooksul ettevõttes toimunud olulisemad muudatused.

„Viimase paari aasta sündmused on meie ärimudeli proovile pannud, kuid oleme suutnud end tõestada nii pandeemia kui muude kriitiliste mõjutegurite tingimustes. Euribori tõusuga koos võib eeldada ka laenuvõtjate huvi kasvamist kiire ja paindliku rahastuse vastu, mis omakorda võimaldab hoida investorite jaoks korralikku tootlikkust,” kinnitas Stamm ning lisas, et alanud aasta eesmärkideks on Saksamaa ja Soome ajaloolise portfelli jõuline korrastamine, uute laenude väljastamine ja mahtude kasvatamine Balti riikides.

Estateguru laenude olulisteks eelisteks on, et kogu portfellimahust 98% on tagatud esimese järjekoha hüpoteegiga ning keskmine LTV ehk laenu ja tagatisvara väärtuse suhe jääb alla 60 protsendi. Nii on kinnisvarasse investeerimine jätkuvalt atraktiivne võimalus investoritele, kes soovivad leevendada inflatsiooni mõju ja kasvatada oma passiivselt jõukust.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.03.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika