EstateGuru sõlmis esimese institutsionaalse krediidiliinilepingu Saksamaa pangaga

EstateguruMärtsis 2018 allkirjastas EstateGuru ettevõtte esimese institutsionaalse krediidiliinilepingu Saksamaal asuva Varengold Bank AG-ga.

EstateGuru kui Euroopa juhtiv piirideülene lühiajaliste kinnisvaralaenude ühisrahastusplatvorm tagas esimese institutsionaalse krediidiliini, mis investeeritakse Balti turul väljastatud laenudesse.

EstateGuru kaasasutaja ja partner Marek Pärtel kommenteeris: „EstateGuru ja Varengoldi vahelise krediidiliini rajamine tõendab, et traditsiooniline finantsinstitutsioon ja fintech-ettevõte on leidnud vastastikku kasuliku koostöömudeli. See on selge märk, et hajutatud, kinnisvaraga tagatud laenude portfoolio on institutsionaalsetele investoritele atraktiivne instrument. EstateGuru põhiliseks kapitaliallikaks on siiski meie üle-euroopaline erainvestoritest koosnev võrgustik. Varengoldi ja teiste institutsionaalsete investorite kaasamine võimaldab EstateGurul kiirendada kasvu, pakkudes ühisrahastusplatvormi investoritele suuremat valikut kinnisvaraga tagatud laenudest ja parandades laenutingimuste paindlikkust meie laenuvõtjate jaoks. Kahtlemata on koostöö sõlmimine EstateGuru jaoks oluline saavutus, mis aitab jõuda lähemale meie eesmärgile – saada Euroopa juhtivaks paindlike ja kinnisvaraga tagatud finantslahenduste pakkujaks. Endiselt on paljudel väikeettevõtjatel ja kinnisvaraarendajatel raskusi saada kinnisvaraga tagatud finantseeringut traditsioonilistest finantsinstitutsioonidest, kuna laenamisprotsess on sageli pikaajaline ja rangelt reguleeritud. EstateGurul on olemas selge visioon ja tegevuskava, mis võimaldavad täita tühimikke kinnisvara finantseerimise turul.“

EstateGuru tegevjuht Mihkel Stamm lisas: „Koostöö alustamine Varengold pangaga on kõrgeim hinnang EstateGuru äriprotsesside kvaliteedile. Lepingule eelnes põhjalik ja pikk due diligence protsess, mille käigus Varengoldi esindajad veendusid EstateGuru toodete, protseduuride ja ettevõtte taga olevate inimeste pädevuses.“

Alates EstateGuru rajamisest 2014. aastal on platvormil üle 11 600 investori poolt rahastatud rohkem kui 52 miljoni euro eest tagatud kinnisvaralaene Eestis, Lätis, Leedus, Soomes ja Hispaanias ning tänaseni puuduvad rahalised kahjud investoritele. Hiljutiste arengute taustal, mille hulka kuuluvad kahele uuele turule sisenemine 2018. aasta esimeses kvartalis, institutsionaalse krediidiliini rajamine ja käimasolev omakapitali kaasamine, on ettevõte seadnud lähiaastatel eesmärgiks saada üle-Euroopaliseks kinnisvaralaene vahendavaks keskkonnaks.

Varengold Bank AG üldinfo

Varengold Bank AG on Saksamaa erapank, mille peakontor asub Hamburgis. Varengold on juhtiv ühisrahastusturu finantstoodete ja -teenuste pakkuja.

Varengold rajati 1995. aastal varahaldusettevõttena, pakkudes era- ja institutsionaalsetele klientidele kõrgetasemelisi finantstooteid. 2013. aastal sai Varengold kommertspanga tegevuslitsentsi, olles täitnud nõuded saamaks täieõiguslikuks kommertspangaks.

Varengold Bank AG on registreeritud Saksa Föderaalses Finantsjärelevalveametis (BaFin) registrikoodiga 109 520 ning on noteeritud Saksa börsil Frankfurdis alates 20. märts 2007 (ISIN DE0005479307, WKN 547930). Varengold Bank AG on ühendatud ka Saksamaa pankade kompensatsioonifondiga (EdB).

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.02.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika