Estonian Air müüs oma peahoone Tallinna Lennujaamale

AS Estonian Air müüs neljapäeval AS-ile Tallinna Lennujaam Lennujaama tee 13 asuva peahoone. Estonian Air jätkab neljakorruselise hoone kahe ülemise korruse kasutamist pikaajalise rendilepingu alusel.

“Estonian Airi peahoone müük on osa ettevõtte restruktureerimisprotsessist, mille käigus oleme otsustanud müüa äritegevuseks mittevajaliku põhivara,” ütles AS-i Estonian Air juhatuse esimees Jan Palmér. “Estonian Air on tänaseks oma tegevusmahtusid märkimisväärselt kokku tõmmanud ja seetõttu on ka ettevõtte kontoripinna vajadus varasemast oluliselt väiksem.”

Palméri sõnul on Eesti turu kriitilist nõudlust rahuldava kuluefektiivse Estonian Airi kontoripinna vajadus 950 ruutmeetrit võrreldes varasema 3500 ruutmeetriga.

Estonian Air alustas Tallinnas Lennujaama tee 13 asuva hoone müügiga eelmise aasta lõpus, ettevõttele laekus kinnistu ostuks kaks pakkumist. Alates 4. aprillist 2013 on kinnistu omanik Tallinna Lennujaam, tehingu maksumus oli 7,5 miljonit eurot. Peahoone asub Tallinna Lennujaama territooriumil, juriidiliselt on lepingu näol tegu hoonestusõiguse lõpetamise lepinguga, millega saab hoone peremeheks Tallinna Lennujaam.

Estonian Air sõlmis samas ka Tallinna Lennujaamaga pikaajalise rendilepingu hoone kahe ülemise korruse kasutamiseks.

Tallinna Lennujaama jaoks on tegu ettevõtte senisele äriloogikale vastava tehinguga. “Konkurents lennunduses ning surve lennujaamatasude alandamiseks on väga suur, seetõttu otsib Tallinna Lennujaam sarnaselt kõigi teiste Euroopa lennujaamadega võimalusi suurendada oma mittelennundustulusid,” lausus AS-i Tallinna Lennujaam kommunikatsioonijuht Lauri Linnamäe. “Meie eesmärk on hoida lennujaamatasud konkurentsivõimelisel tasemel ning pakkuda seeläbi Eestile parimaid võimalikke lennuühendusi. See tähendab, et üha suurema osa lennujaama ülalpidamiskuludest peame teenima lennujaamatasude asemel muudest ärisuundadest.”

Tallinna Lennujaam kasutab oma kinnisvaraalases tegevuses mudelit, kus lennujaam on kinnisvara omanik ja üürib seda välja erinevatele operaatoritele. “Estonian Airi peahoone soetamine on osa sellest ärimudelist,” ütles Linnamäe. “Ka teiste lennujaama territooriumil tegutsevate ettevõtetega on meil samalaadsed lepingud.”

Kõne all oleva hoone kahel esimesel korrusel asuva kontoripinna kavatseb Tallinna Lennujaam välja üürida teistele huvilistele.

One comment on “Estonian Air müüs oma peahoone Tallinna Lennujaamale

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

6 + 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.10.2021 Kasutusluba ja selle taotlemine