Fausto Capital: Kuidas 60% elektriarvest kokku hoida?

Fausto GruppFausto Capital ehitab Tallinna kesklinna, endise tselluloositehase alale moodsa ärilinnaku, Fahle pargi, mis pakub ettevõtetele innovaatilisi ning ainulaadse arhitektuuriga A+ klassi büroopindu. Kvartali nutikad ja energiasäästlikud hooneautomaatika lahendused on välja töötanud ettevõtte Hearum.

«Tänapäevases büroos töötav inimene ei peaks talvel minema radiaatori  ventiili lahti keerama, kui kontor hakkab külmaks minema, vaid kõik sellised taustaprotsessid peaks toimuma automaatselt,» räägib hoonetetehnosüsteemidele ja automatiseerimisele keskendunud ettevõtte Hearum süsteemiinsener Jürgo Aun.

Tema sõnul on hooneautomaatika põhieesmärk erinevate tehnosüsteemide efektiivne kasutamine ja juhtimine, millega tagatakse energiatarbe püsimine etteantud piirides, ning just seetõttu on ka Fahle pargi hooneautomaatika lahenduste kesksed märksõnad energiatõhusus ja jätkusuutlikkus. Lisaks sellele, et nutikad funktsionaalsused loovad uues ärikvartalis mõnusa ja hea sisekliima, aitavad need oluliselt vähendada hoolduskulusid ja optimeerida personali tööd.

Fahle pargi esimese etapi käigus automatiseeritakse täielikult ärilinnaku ventilatsiooni-, kütte- ja jahutussüsteem ning tagatakse
sisekliima parameetrite püsimine etteantud vahemikus. «Fahle ärilinnaku lahendus on selles mõttes konventsionaalne, et me ei ole jalgratast leiutanud ning läheneme traditsioonilisel viisil, kus erinevad alamsüsteemid on vaja omavahel suhtlema panna ja keskse platvormi peal jälgitavaks ning hallatavaks teha,» selgitab Aun.

Hearum kasutab Fahle pargis vabalt programmeeritavaid kontrollereid, mille kaudu juhitakse ja jälgitakse üle veebi erinevate tehnosüsteemide tööd ning mis võimaldavad talletada isegi väiksemad kõrvalekalded või konkreetsed häired. Neid saab hiljem analüüsida või kui olukord nõuab kiiret reageerimist, saata hooldusmeeskonnale kohe rikke kohta e-mail. «Hoonetes, kus on palju tehnosüsteeme, on hooneautomaatika möödapääsmatu,» tõdeb Aun, kelle arvates oleks hoone haldamine muidu väga ebaefektiivne ja kulukas.

Põneva ja uuendusliku hooneautomaatika lahendusena kasutatakse Fahle pargis digitaalset valgustuse juhtimise süsteemi DALI. Lisaks sellele, et DALI annab märgatava elektri kokkuhoiu (uuringust nähtub, et võib olla koguni 30-60%), muudab see oluliselt mugavamaks ja tervislikumaks töötajate elu.

Kuna valgus on töökeskkonna üks tähtsaim füüsikaline parameeter, võimaldab intelligentne valgustuse juhtimissüsteem iga valgustit juhtida vastavalt vajadusele, samuti on DALI varustatud sensoritega, mis mõõdavad pidevalt loomuliku valguse osakaalu ruumis ning kohandavad kunstlikku valgust vastavalt sellele. Arvestades, et valgusel on oluline mõju inimese tujule, erksusele ja tähelepanule, parandab DALI intelligentne süsteem märgatavalt Fahle pargi töökeskkonda.

Fausto Capital on 15aastase ajalooga täielikult Eesti kapitalil põhinev kinnisvaraarendaja, kes tegeleb kaubandus-, büroo- ja elamukinnisvara arendamise, üürimise ja haldamisega. Ettevõtte portfelli kuulub üle 58 000 ruutmeetri kaubandus- ja äripinda ning varade maht on üle 100 miljoni euro. Fahle pargi arenduse esimese etapi maht on 21 500 ruutmeetrit ning kogumaht üle 100 000 ruutmeetri. Lisaks büroodele ja panoraamvaadetega korteritele leiavad kvartalis koha restoranid, spordiklubi, kultuuriasutused, esitluspinnad ning töötajatele ja elanikele suunatud ettevõtted (ilu- ja tervisekeskus, lastehoid jms).

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC