Gert Jostov: Eesti ettevõtete trumbiks on see, et me ei ole muutunud mugavaks

Technopolis ÜlemisteEile Eesti kõige konkurentsivõimelisema kinnisvaraettevõtte tiitliga pärjatud Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimehe Gert Jostovi sõnul on Eesti ettevõtete tugevuseks paindlikkus ja erakordselt kiire reageerimisvõime turu muutustele, aga ka kiiretele tellimustele – ja seda pannakse mujal maailmas tähele.

„Erinevalt enamikest Aasia või Euroopa tavalise tootmistraditsiooniga ettevõtetest, mis on keskendunud suurtele mahtudele, on Eesti ettevõtted võimelised täitma ka väiksed tellimusi, väikseid koguseid ja tegema kõike väga kiiresti. Me ei ole vajunud nii-öelda mugavustsooni ja oma väiksuse tõttu peame koha eest eksporditurul mitu korda tugevamini võitlema,“ märkis Gert Jostov.

„Kui minult küsitakse, mis on Eesti edulugu, siis võiks selleks olla meie erakordne adapteerumisvõime,“ sõnas Gert Jostov. „Meil on säilinud paindlikkus millega laveerida Ida, Lääne ja Põhja vahel, me suudame kärpida palku kui seda on vaja, suurendada investeeringuid, mängida viimasel hetkel ringi grandioosseid plaane – reageerida tervikuna turu muutustele väga kiiresti. Eesti tugevus on, et me ei ole kinni vanades dogmades.“

Gert Jostovi sõnul võib ka Ülemiste City linnakut pidada heaks näiteks sellisest kohanemisvõimest. „Kümme aastat tagasi oli siin plaan välja ehitada peamiselt büroopindu ja luua messikeskus. Tänaseks on piirkonnast kujunenud üks Põhjamaade suuremaid ärilinnakuid, millest on kujunemas 24h toimiv keskkond, kus lisaks büroopindadele tegutsevad näiteks kool, lasteaed, söögikohad, sõidab ühistransport jpm.“

Ettevõtlusauhindade konkurssi veavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ning Eesti Tööandjate Keskliit. Eile õhtul toimunud auhinnatseremoonial pälvis Technopolis Ülemiste AS tunnustuse kui kõige konkurentsivõimelisem ettevõte kinnisava valdkonnas.

AS Technopolis Ülemiste (www.technopolis.ee) on Tallinna Lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegse linnaosa Ülemiste City suurarendaja. Linnakus tegutseb täna üle 200 ettevõtte ning seal on endale töökoha leidnud ca 6000 töötajat. Technopolis Ülemiste AS kuulub 49 protsendilise osalusega AS-le Mainor Ülemiste ja 51 protsendilise osalusega Soome börsifirmale Technopolis Plc.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

8 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!