Häirekeskuse ja Päästeameti Tallinna ühishoone pidas sarikapidu

Riigi KinnisvaraTäna peeti Häirekeskuse ja Päästeameti Tallinna ühishoone sarikapidu, millega tähistati maja maksimaalse kõrguse saavutamist. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

4,4 miljonit eurot maksma minev Häirekeskuse ja Päästeameti ühishoone sai nurgakivi käesoleva aasta märtsis ja valmib tuleva aasta jaanuaris.

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) juhtimisel Tallinna Lasnamäe linnaossa Osmussaare tee 2 kinnistule ehitatav hoonekompleks koosneb kesksest 4-korruselisest hoonest, mis on jagatud funktsionaalselt kolmeks osaks: Päästeameti Lasnamäe päästekomando, Häirekeskuse töösaal ning administratsiooni osa.

Samuti rajatakse 4-korruseline tuletõrjespordi ja päästetööde harjutustorn vajalike treeningelementide ning jooksurajaga.

RKASi eesmärk on tähtaegselt ja optimaalsete kuludega ehitada hoone, mis oleks Häirekeskusele ja Päästeametile igati sobiv, vastaks kehtestatud nõuetele, oleks ülalpidamises võimalikult vastupidav ja kauakestev ning mille ülalpidamise kulud oleks võimalikult madalad. Hoone kvaliteet ja ratsionaalsus kasutuskuludes peab olema tagatud parimal moel. Hoone peab olema funktsionaalne, nõuetele vastav, energiasäästlik ja vastupidav.

Rajatava ühishoone suuruseks on kavandatud 3 512 ruutmeetrit ja selle on projekteerinud AS Amhold. Ehitustöid teostab konsortsium konsortsiumiga AS Teede REV-2, Ramm Ehitus OÜ ja AS Parmeron.

Uue hoone valmimisel hakkavad ühises töösaalis tööle 112-kõnesid vastuvõtvad Häirekeskuse päästekorraldajad, Häirekeskuse abi- ja infotelefonide töötajad ning politseiametnikud, kes saadavad sündmuskohale politseijõud

Üleminek ühele hädaabinumbrile 112 on oluline ja pikemaajaline ümberkorraldus Eesti siseturvalisuse valdkonnas, mille eesmärk on kiirendada abi saamist. Ühele hädaabinumbrile 112 ülemineku järel tuleb nii politsei, päästjate kui ka kiirabi kutsumiseks helistada numbrile 112.
hairekeskuse-ja-paasteameti-tallinna-uhishoone

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

31.01.2023 Üürikoolitus