Hea kvaliteediga kaubandus-, lao- ja tootmispindu napib

Kui iseloomustada äripindadega seotud trende, siis torkab silma, et viimasel ajal on märgatavalt tõusnud huvi odavate büroopindade vastu.

„Kui majanduslanguse ajal loobusid väikeettevõtjad kontoripindadest ja eelistasid töötamist oma kodukontorites, siis täna kolitakse jälle kodukontoritest büroohoonetesse,“ ütles BREM Kinnisvarabüroo tegevjuht Tarvo Tamme.

Kuigi suvi on Tamme sõnul kinnisvarasektoris traditsiooniliselt rahulik aeg, siis sellel suvel on olnud äripindade sektor väga aktiivne. Huvi tuntakse nii büroo-, kaubandus- kui lao- ja tööstuspindade vastu. Jätkuvalt on kõige populaarsemad lao- ja tööstuspinnad, millel korralik küttesüsteem ja estakaad. Väga aktiivselt otsivad tegevuse laiendamiseks pinda metalli ja puutööstusega tegelevad firmad ning logistika ning transpordiga tegelevad ettevõtted.

„Kuna korralikku tööstus- ja laopinda napib, siis on viimase paari kuu jooksul tõusnud ka hinnad. Kui kuus kuud tagasi oli võimalik korralikku tööstuspinda üürida kahe euroga ruutmeetrist, siis nüüd küsitakse juba neli eurot ruutmeetrist. Vabade pindade nappusel on hinnatõus tabanud ka A kategooria büroopindasid. Kui aasta tagasi sai korralikku büroopinda üürida hinnaga 5 eurot ruutmeeter, siis täna küsitakse 10 eurot ja rohkem,“ selgitas Tamme.

Kuna kaubanduskeskustes vaba üüripinda ei ole, siis otsivad kauplejad teistes käidavates kohtades üüripindu. Oluline on äriliselt aktiivne piirkond ja vitriinaknad.

„Kokkuvõtvalt võib öelda, et turul napib hea kvaliteediga kaubandus-, lao- ja tootmispindu. Hinnad on küll tõusnud, kuid olemasoleva üürihinna baasilt uut pinda ehitada ei ole siiski veel majanduslikult mõttekas. Surve edaspidisele hinnatõusule on jätkuvalt olemas,“ rääkis Tamme.

BREM KinnisvarabürooArtikli autor on
Tarvo Tamme
BREM Kinnisvarabüroo

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

55 + = 62

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!