Heisakem lipud!

4. juunil 2009. aastal möödub 125 aastat esimese sinimustvalge lipu pühitsemisest ja õnnistamisest Otepääl. Seoses selle riigile ja rahvale olulise sündmusega kutsume kõiki majaomanikke heiskama oma majale Eesti lipu 4. ja 5. juunil, mil Eesti lipu sünnipäeva tähistatakse. Ühtlasi kutsume majaomanikke üle vaatama Teie kasutuses olevat Eesti lippu ja muud lipuvarustust ning vajadusel seda korrastama või täiendama. Lipp kuulub iga maja juurde niisama loomulikult nagu vundament või katus!

Riigikantselei soovib lipu 125. sünnipäeva puhul tõmmata suuremat tähelepanu Eesti lipule ja julgustada igati selle kasutamist vastavalt üldistele tavadele, mis suhtumisel rahvuslippudesse Euroopas valitsevad. Eesti lipu seaduses on kirjas, et igaühel on õigus heisata Eesti lippu temale olulise tähtpäeva või sündmuse tähistamiseks. See kehtib näiteks sünnipäevade, pulmade või suguvõsa kokkutulekute või mis tahes muudel puhkudel. Kasutagem seda võimalust ja heisakem oma lipp – nii austame lippu kui ka oma maad ja rahvast.

Seadus toob välja 17 lipupäeva, mil heisatakse Eesti lipud. Lipupäevad tähistavad olulisi sündmusi ja tähtpäevi Eesti rahva ja riigi ajaloos. Lippude heiskamine neil päevadel väljendab elanikkonna ühtekuuluvust ja ühiste väärtuste levikut. Kolmel lipupäeval – iseseisvuspäeval (24. veebruaril), võidupühal (23. juunil) ja taasiseseisvuspäeval 20. august) on kohustus heisata Eesti lipp kõikidele elu-, äri- ja büroohoonetele. Eesti lipu kasutamise korraga saate tutvuda veebiaadressil eestilipp.err.ee.

Gert Uiboaed
Riigikantselei sümboolikanõunik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 83 = 89

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC