Hepsor Kinnisvara: Tallinn saabki endale esimese taimedega kaetud rohebüroo

HepsorHepsori juhatuse liikme Henri Laksi sõnul kasutatakse kontorihoone kütmiseks ja jahutamiseks maapinna soojust ning tark automaatika reguleerib soojusenergia jaotust ja salvestamist hoone vahelagedes.

„Nõupidamisteruumides töötab vajaduspõhine ventilatsioon lähtuvalt inimeste arvust, samuti kogutakse ja taaskasutatakse vihmavett ning päikesepaneelid hoone katusel hoiavad energiakulud madalamad.
Üldalasid valgustavad ainult nutikad ja säästlikud LED-lahendused,“ rääkis Laks.

„Lähtusime ka maja asukohta valides keskkonnasäästust – maja asub Haabersti-Mustamäe kergliiklustee ääres ning hoones on olemas kõik vajalik rattaga ja jalgsi tööl käimiseks – sise- ja välisparkla jalgratastele ning riietus- ja pesuruumid,“ ütles Laks.

Ehitusettevõtte Mitt&Perlebach juhatuse liikme Kristjan Mitti sõnul on rohebürood Eestis ja maailmas järjest kasvav trend. „Uuenduslikud tehnoloogilised lahendused säästavad keskkonda, hoiavad kontorite ülalpidamiskulud kontrolli all ning aitavad luua töötajatele parema keskkonna,“ ütles Mitt.

Hepsori juhi Henri Laksi kinnitusel ei ole keskkonnasõbraliku kontorimaja ehitamine tavalisest oluliselt kulukam, mistõttu on rohebüroode üürihinnad teiste uute kontoritega sarnases hinnaklassis. „Hepsori arendatud Tallinna senised ainsad rohebürood aadressil Järvevana 7b ja Sõpruse pst 157 olid juba valmimise hetkeks täielikult välja renditud,“ lisas Laks.

„Meie eesmärk on kõikide oma arenduste puhul mõelda võimalikult keskkonnasäästlikult ja tulevikku vaatavalt. Näiteks alustasime hiljuti ka Pärnu maantee äärde Eesti esimese keskkonnasõbraliku kõrghoone Büroo113 ehitusega, mis valmib 2022. aasta kevadel.

Hepsori poolt arendatavas Grüne rohebüroos on neljal korrusel kokku 3600-ruutmeetrit üüritavat pinda, lisaks asub hoone katusel 280-ruutmeetrine ühiskasutatav terrass. Hoone arhitektid on Karli Luik ja Johan Tali, kes on projekteerinud mitmeid silmapaistvaid ehitisi nagu Saue vallamaja ning Eleringi peahoone. Grüne rohebürood ehitab Mitt&Perlebach. Maja valmib 2021. aasta lõpus.

Lisatud on 3D-eskiisid Haabersti ja Mustamäe piirile kerkivast Grüne rohebüroost.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.02.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine