Jõhvi korterite hinnad tüürivad languse suunas

Käesoleva aasta kolmandas kvartalis tehti Jõhvi vallas 32 korteriomanditehingut. Korteriomanditehingute arv on püsinud juba pea aasta samal tasemel jäädes samas pea kaks korda alla buumi tipu näitajatele, mil tehinguid tehti kvartalis isegi kuni 82.

Arvestades buumieelset taset aastal 2004, mil kvartalis tehti korteriomanditehinguid keskmiselt suurusjärgus 70, siis võib arvata, et tänane väga madal tehingute maht omab potentsiaali tõusmisks. Tehingute arvu tõus vajab aga eelduseks seda, et kohalikel inimestel on töökohad ja sissetulekud.

Jõhvi korteritehingute keskmiseks hinnaks oli kolmandas kvartalis 3566.-/m². Tehingute hinnatase on aastatagusest 7% madalam ning tegemist on järjestikkuse kümnenda kvartaliga, mil on liikunud languse suunas.

Jõhvi korterite hinnatipp oli 2007. a. III kvartalis, mile tehingute keskmiseks hinnatasemeks oli 10 443.-/m². Sellelt hinnatasemelt on tänaseks kukkunud 66% võrra. Nii võime öelda, et tipphinnaga korteri ostnud inimesed on täna kaotanud ligi kaks kolmandikku selle väärtusest.

Pakkumise poole pealt oli käesoleva aasta septembris portaali andmetel Jõhvis pakkumisel 164 korterit. Nende korteripakkumiste keskmine ruutmeetrihind oli 6 589 krooni ehk ligilähedaselt kaks korda kõrgemal keskmisest tehinguhinnast. Analoogselt tehinguhindadele on languses ka pakkumishinnad. Septembrikuine korterite pakkumishind jääb aastatagusele 8% võrra alla.

Jõhvi ja Ida-Virumaa korteriomanditehingute keskmine hind ja arv

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

84 − 74 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest