Jõhvi rajatakse riigi toel uus logistika- ja äripark

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) eraldab miljon eurot toetust uue logistika- ja äripargi välja arendamiseks. Tegemist on regionaalministri valitsemisalas välja töötatud meetmega „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“, mida rahastatakse Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Regionaalminister Siim Kiisleri sõnul on toetuse eesmärgiks tugevdada potentsiaali kasutades ära piirkonna tugevusi. „Ida-Virumaal on veel kasutamata potentsiaali uute tööstusalade tekkeks. Seda toetavad nii soodne logistiline asukoht kui ka sobiva tööjõu olemasolu piirkonnas,“ ütles Kiisler.

kui maakonnakeskusesse on mitmed logistika- ja tootmisettevõtted avaldanud soovi viimastel aastatel alustada või laiendada seal oma tegevust. „Tööstusalale luuakse vajalike kommunikatsioonidega liitumisvõimalused (vesi, kanalisatsioon, gaas, side) vähemalt 16 ettevõttele, lisaks rajatakse vajalik teedevõrk koos tänavavalgustusega,“ kommenteeris EASi Regionaalarengu keskuse direktor Monica Hankov. „Investeeringu tulemusena on oodata piirkonda üle 200 uue töökoha,“ lisas Hankov.

Projekti kogumaksumus on 1,37 miljonit eurot, millest 27% panustab omaosalusena Tööstusalade Arendus Sihtasutus.

Varasemalt on piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest toetatud Ida-Virumaal tööstusalade arendamist Narvas, Vaivaras, Kohtla-Järvel ja Püssis. Senini on edukaimaks kujunenud Narva Logistika- ja Tööstuspark, mida arendas samuti Tööstusalade Arendus Sihtasutus. Narva projekti käigus on uuele tööstusalale asunud juba 7 ettevõtet, millest 2 (Estin Warehousing OÜ ja Febparts OÜ) on alustanud tegevusega ning 5 (New Flight OÜ, ESME OÜ, Westaqua-Invest OÜ, Primatek Coatings OÜ ja Emlak Eesti OÜ) tegelevad hetkel tootmishoonete ehitusega. Nende ettevõtete investeeringute kogumaht on ca 45 miljonit eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

53 − 43 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest