Kalev.ee: Kinnisvaraportaalides on korteritel ebareaalsed hinnad

Kinnisvaraekspertide sõnul oleks praegu sobiv aeg hakata korteriostu plaanima, sest kinnisvaraportaalides pakutavaid kortereid müüakse pakkumishinnast oluliselt odavamalt.

“Kui praegu on vaja korterit müüa, ei tohiks jääda kasu ootama, vaid müüa võimalikult väikese kahjuga. Oodates võib kahju ainult suureneda,” ütles uudisteportaalile elamispindade hindamise grupijuht Piret Üts.

“Just eile sain ühe kliendiga kokku, kes ütles ka, et enam pole oluline, mis hinnaga müüa, sest laen on vaja kohe maksta ning siis on lihtsalt oluline, et saaks kohe müüdud,” rääkis Üts.

“Pakkumishindade ja reaalsete tehinguhindade vahe on 15 protsenti,” ütles ka Tõnu Toompark Adaur Grupist kinnisvaraportaali pakkumiste põhjal tehtud uuringu tulemuste kohta. “Tähelepanuväärne on ka see, et pakkumishinnad on oluliselt vähem langenud kui tehinguhinnad. Pakkumishinnad on langenud 10-12 protsenti. Tehinguhinnad on langenud 14-15 protsenti võrreldes eelmise aastaga. Inimesed üritavad ikka, et äkki õnnestub veel vana hinnaga müüa,” selgitas Toompark.

Lõplik hind sõltub siiski paljuski ostja läbirääkimisoskusest ning igat müügil korterit loomulikult 15 protsenti odavamalt ei saa.

“Loomulikult on ka selliseid kortereid, mis pannakse kohe õiglase hinnaga müüki, aga järjest rohkem on neid, mille hind on ebaõiglane. Inimene paneb korteri müüki, et võib-olla mõni huviline ostab ära. Aga praeguses majanduskliimas see lihtsalt ei tööta,” rääkis Üts.

Müügihinnad on ka viimastel kuudel langenud, sest müügisunniga inimesi on rohkem kui varem.

Hinnalanguse osas eriarvamused

“Tõenäoliselt korterite hinnalangus enam väga suur ei ole, aga elamute ja kruntide hinnalangus on suurem ja pikemaajalisem just sel põhjusel, et korterid on odavamad ja inimesed suudavad neid osta. Enam ei anna pangad nii lihtsalt laenu ja omavahenditest ehitavad väga vähesed,” rääkis uudisteportaalile Piret Üts.

“Mina arvan, et hinnalangus jätkub. Praegu tehakse ikkagi 30-40 protsenti tehinguid vähem kui aasta tagasi,” oponeeris aga Tõnu Toompark Adaur Grupist.

Artikli autor on Heidi Hanso, artikkel ilmus 24/05/2008 portaalis Kalev.ee.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 27 = 35

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!