Kapitel: Swedbank finantseerib Elemental Business Centre kinnisvaraarendust 35 miljoni euroga

KapitelSwedbank ja Kapitel sõlmisid 35 miljoni euro suuruse laenulepingu Elemental Business Centre büroohoone ehituseks Skanste piirkonnas Riias. Kapiteli koguinvesteering projekti on üle 60 miljoni euro ning büroohoone valmib tänavu sügisel.

Kapiteli tegevjuht Taavi Ojala kinnitab, et jätkusuutlikkus ja keskkonnasõbralikkus on olulised ettevõttele kui projekti arendajatele ja omanikele, aga ka üürnikele ja koostööpartneritele. „Seetõttu kasutame Elemental Business Centre’i ehitamisel uuenduslikke tehnoloogilisi ja energiatõhususe lahendusi. Koos paindlike büroopindade, igapäevaselt vajalike teenuste ja töötajate heaolu edendava keskkonnaga loome siia suurepärased töötingimused, mis soodustavad tootlikkust, koostööd ja loovust,“ kommenteeris Taavi Ojala.

Elemental Business Centre’il on eesmärk saada ehituse järgselt BREEAM sertifikaat tasemel Outstanding, mis teeb sellest esimese nii kõrge hinnanguga hoone Lätis. Nii selle kui A+ energiaklassi sertifikaadiga vastab projekt Swedbanki jätkusuutliku laenu kriteeriumitele.

Läti Swedbanki ettevõtete divisjoni juht Jevgenijs Ivanovsi sõnul on uute projektide teostamisel jätkusuutlike ja energiasäästlike lahenduste rakendamine muutumas tööstusharu iseenesestmõistetavaks praktikaks ning üürnikud nõuavad vastavust kõrgeimatele standarditele. „Kapitel on oma tegevuses alati püüelnud teadliku tipptaseme poole ning selle tulemusi saame täna hinnata. Järgides Swedbanki eesmärke jätkusuutliku ühiskonna arendamisel, on meil hea meel pakkuda oma klientidele parimaid võimalikke finantsteenuseid, mis aitavad neil saavutada jätkusuutlikkuse eesmärke”.

Eelmisel nädalal tähistati büroohoone täiskõrguse saavutamist sarikapeoga. Elemental Business Centre hõlmab kaht kümnekorruselist hoonet üüripinnaga 21 000 m2. Praegu käivad ehitustööd ja hooned valmivad sel sügisel.

Kapitel on üle 25-aastase kogemusega ja enam kui 244 000 m2 suuruse üüripindade portfelliga üks Baltikumi suurimaid kinnisvaraettevõtteid. Ettevõte arendab ja juhib kaubanduskeskusi, hotelle, büroohooneid ja logistikakeskusi. Lätis on ettevõtte portfellis sellised projektid nagu Spice ja Spice Home kaubanduskeskused ning Benjamiņi Maja Riia kesklinnas.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?