Keldrimäe piirkonna elanikud hindavad Keskturu arendusel turvalisust ja liikluskorraldust

TallinnTallinna Keldrimäe asumi elanikud tegid kohtumisel Keskturu uue omaniku Astri Grupi, Kesklinna valitsuse ja KOKO Arhitektide esindajatega ettepanekuid seoses Keskturu arendusega.

„Elanike peamised mured on seotud turvalisuse, liikluskorralduse ja müra tekitava kaubaveoga. Samuti tekitas inimestes muret insolatsiooni küsimus ehk see, kui palju päikesevalgust saavad Keskturu lähedal asuvad majad. Võime kinnitada, et ehitusprojektile esitatakse rida nõudmisi turvalise ja nüüdisaegse elukeskkonna loomiseks piirkonnas,“ sõnas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Keskturu territooriumile tulevad lisaks turuhoonele ka tänapäevased äri- ja eluhooned. Lisaks veel avalikult kasutatav linnaväljak ning Keskturu lõuna piirkonda eraldiseisev roheala. Keskturu arenduse esimene etapp, milleks on turuhoone, valmib praeguste plaanide järgi aastal 2023. Seejärel hakatakse ehitama järgmist faasi.

„Linnaosavalitsuse seisukohalt on oluline, et arvestatud on jalakäijate ja ratturite peamiste liikumistrajektooridega, et kauba laadimine toimub edaspidi turuhoone sees ja et osa liiklusest viiakse Keldrimäe tänavalt Torupilli otsast maa-alusesse parklasse. Samuti peame väga oluliseks seda, et koos Keskturu arendamisega muutuks liikluskorraldus Lastekodu ja Keldrimäe tänaval nii, et jalakäijatel oleks seal turvalisem liikuda,“ lisas Svet.

„Oleme alati oma arendustes kohalike elanike soovidega arvestanud, nii soovime seda teha ka Keskturu puhul. Meile on oluline teada, mis on elanike suurimad murekohad ja mida varem me nendest räägime, seda rohkem saame elanike soovidega arvestada. Praegu on suurimad mured kaardistatud ning edasine koostöö kohalike elanikega jätkub. Meie eesmärk on, et linnaelanikud saaksid uue lahenduse valmimisel Keskturul senisest palju rohkem meeldivalt aega veeta ning et kogu ala muutuks avatumaks,“ rääkis Astri Kinnisvara juhatuse liige Tarmo Kleimann.

Kesklinna valitsus ja Astri Grupp ootavad ka edaspidi kohalike elanike ettepanekuid ja ideid Keskturu edasise arengu osas. Neid saab edastada e-postiga kesklinna@tallinnlv.ee või tarmo@astri.ee.

Tallinna Keskturu omanik Astri Grupp korraldas turu arendamiseks arhitektuurikonkursi, millest võttis osa kolm võistlustööd. Oma tööd esitasid bürood Kadarik, Tüür. Arhitektid, KAMP Arhitektid ja KOKO Arhitektid. Konkursi võitja selgitas linnaplaneerijatest, arhitektidest ja omaniku esindajatest koosnev žürii. Parimaks hinnati KOKO Arhitektide pakutud lahendus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal