Kesklinna korteritehingud on põhjast üle saanud

Tallinna kesklinna korteriomanditehingute arv on üle saanud eelmise aasta sügavast põhjast, mil 2009. a. I kvartalis tehti tehinguid kõigest 200. 2010. a. III kvartalis tehti kesklinnas 307 korteriomanditehingut.

Korteritehingute hind on nagu mujalgi üle saanud 2009. a. III kvartalis olnud hinnapõhjast, mil keskmiseks tehinguhinnaks oli 18 345.-/m². Käesoleva aasta III kvartali tehinguhindade keskmiseks oli 20 860.-/m², mis on aastatagusest 14% kõrgemal. Buumiaegsest tipust on Tallinna kesklinna korteriomanditehingute keskmine hind 2010. a. III kvartalis 40% allpool.

Tehinguhindadega enam-vähem samas suunas liigub korterite pakkumishind. Siiski ei ole pakkumishind selget põhja veel leidnud ning tehinguhindadele analoogset tõusu aset leidnud ei ole. Portaali KV.EE andmetele tuginedes oli 2010. a. III kvartalis kesklinna korterite keskmine pakkumishind 24 902.-/m².

Elamispindade uusarendus on hoogu sisse saamas ja alguse on see saanud just Tallinna kesklinnast ja selle lähiümbrusest. Seetõttu võib prognoosida, et lähikvartalite jooksul korteriomanditehingute arv kesklinnas tõuseb.

Uute ehk keskmisest kallimate korteritega aktiivsemalt tehtavad tehingud saavad olema need, mis kesklinna korteritehingute keskmist hinda tõstavad. See siiski ei tähenda veel, et kesklinna korterite väärtus peaks oluliselt tõusma – selles osas on lähiaastateks pigem stabiilseid ja liigsete siia-sinna hüpeteta arenguid oodata.

Tallinna kesklinna korteriomanditehingute arv, keskmine hind, keskmine pakkumishind, Tallinna keskmine palk

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

24 − = 18

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!