Kinnisvaraanalüütik tõi turule arendusprojektide monitooringu

Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark teatas, et tõi turule kinnisvara arendusprojektide müügitempode monitooringu teenuse.

Monitooring puudutab pea 150 Tallinna-Harjumaa kinnisvaraprojekti, kus pakutakse müügiks ligi 3000 valmis või ehitusjärgus olevat korterit. Teenus on suunatud eelkõige kinnisvaraarendajatele.

„Kinnisvaraarendajatel enamasti puudub info, mis laiemal turul toimub,” ütles Toompark. „Teatakse vaid seda, kuidas oma arendusprojekti müük edeneb. Mida aga konkurendid teevad – see on enamasti teadmata. Tallinna-Harjumaa turul on aga pakkumisel suurusjärk 4500-5000 korterit ja konkurents on enam kui tihe.”

Arendajal on Toomparki sõnul vajadus teada turul pakutavate projektide müügitemposid eelkõige seetõttu, et planeerida tulevikus tehtavaid müügi- ja turunduskulutusi. Samuti on arendajatel võimalus müügitemposid analüüsides leida, kas konkurentide turunduskampaaniad ja allahindlkused õigustavad end – kas kopeerida konkurentide tegemisi või tuleb endam uusi turundusnippe välja mõelda.

Arendusprojektide müügitempod on huvipakkuvad ka pankadele, kes projekte finantseerivad. Pangad vajavad infot, kas raskustes olevatele projektidele on mõistlik raha juurde laenata ning kas laenu soovivad arendajad esitavad tegelikule turuolukorrale vastavaid müügiprognoose, leidis Toompark.

„Momendil katame teenusega peamiselt Tallinna ja Harju maakonna. Huviliste olemasolul oleme koheselt valmis alustama ka Tartu-Pärnu ja muude linnade monitooringut,” lisas Toompark.

Artikli autor on Riina Kallas. Artikkel ilmus 28/11/2007 ajalehe Eesti Päevaleht.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.09.2023 Kinnisvara müügikoolitus