Kinnisvarakoolitus „Takistusteta kinnisvaratehingusse?“

MTÜ Kinnisvaramagnaadid korraldab novembris 3-osalise koolituse „Takistusteta kinnisvaratehingusse?“, kus keskendutakse pärimisõiguse ja kaasomandi probleemidele, Tartu arengusuundadele, planeerimise eripäradele, ebaseaduslikele ehitistele ja nende seadustamisele.

Kinnisvaratehingute puhul tuleb tihti ette mitmesuguseid takistusi, näiteks notaris olles ilmneb, et pärimistoimingud on tegemata ning ostu-müügitehing lükkub edasi või jääb üldse ära, olenevalt ostja vastutulelikkusest. Samuti võite sattuda olukorda, kus kuu aega peale korteri ostmist olete jõudnud korteris remonti teha ning kaasomanik annab teada oma soovist ostueesõigust kasutada ja ise korteri ära osta. Selleks, et sarnaseid takistusi ületada või ennetada tuleb teada pärimisõiguse ja kaasomandi juriidilisi eripärasid. Samuti on kinnistute arendamise puhul oluline teada linnavalitsuse eelistusi ja planeerimisprotsessi erinevaid etappe ning millist infot on oluline enne planeeringu algatamist teada. Lisaks tuleb käsitlusele aktuaalne teema – ebaseaduslikud ehitised ja nende seadustamine. Eeltoodud teemade mõistmiseks tuuakse näiteid kohtupraktikast.

“Kõik kellel on kerkinud esile takistusi kinnisvara müümisega või kellel on lähiajal plaanis müüa kinnisvara, tasub meie koolitusest osa võtta, saate kindlasti teada palju huvitavaid fakte, millega te varem kursis ei olnud. Ja ega see koolitus jookse mööda selga maha ka teistel, kes tahavad rohkemat teada pärimisseadusest, kaasomandiga kaasneda võivatest probleemidest, Tartu linna arengusuunadest, planeerimistegevusest ja ebaseaduslikest ehitistest. Nagu ka koolituse pealkiri ütleb, soovime tuua teieni teadmised, kuidas kinnisvara müümisel esile kerkida võivaid takistusi ületada või siis hoopiski neid ennetada. Koolituse lektoriteks on oma ala spetsialistid – Tartu notar Aune Harujõe, kinnisvara- ja tööõiguse jurist Merle Eamets, Tartu Linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Indrek Ranniku ja linnakantselei õigusteenistuse vanemjurist Marili Jõesuu, Hendrikson & Ko detailplaneeringute ja projekteerimise osakonna juhataja Jaana Veskimeister ja keskkonnaosakonna juhataja Riin Kutsar, Eesti Maaülikooli õppejõud ja riiklikult tunnustatud ekspert Kaarel Sahk.” ütles MTÜ Kinnisvaramagnaadid juhatuse liige Kadri Lest.

Koolitus toimub 6., 13. ja 27. novembril Tartus. Rohkem infot ja registreerumine kvmagnaadid.ee/uritus/takistusteta-kinnisvaratehingusse

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC