Kinnisvarapakkumiste arv stabiliseerumas (1)

Elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE Indeks on languses järjest juba 25-ndat nädalat ehk indeksi loomise hetkest alates veebruaris 2008. a. Selle ajaga on indeks langenud 93,3 punktile ehk pea 7%. Aastataguse ajaga võrreldes teeb see languseks 11%.

Märkimist väärib, et viimastel nädalatel on pidurdunud uute kinnisvarapakkumiste juurdekasv KV.EE portaalis. Kuni mai kuuni kasvas uute pakkumiste hulk iganädalaselt paari protsendi võrra. Täna on portaalis pakkumisi 22245 ehk sama palju kui juuni alguses.

Pakkumiste juurdekasvu peamiseks põhjuseks on tõenäoliselt meediaski laialt kajastamist leidnud võlglaste portaalist väljaviskamine. Samas tuleb tõdeda, et pakkumiste arvu kasv on pidurdunud või isegi pöördunud languseks ka teistes kinnisvaraportaalides.

Pakkumiste arvu stabiliseerumise taga võib olla ka asjaolu, et kinnisvara müüjad on soodsat hinnaga ostjate mitteleides pakkumisi tagasi tõmbamas. Seda saavad endale lubada tõenäoliselt pigem eraisikud, kel müügiga ei ole kiire.

KV.EE Indeks

KV.ee Indeks

One comment on “Kinnisvarapakkumiste arv stabiliseerumas
  1. Juku ütleb:

    http://www.kv.ee teatas mõned nädalad tagasi, et paljud kliendid on neile võlgu ja seetõttu lähevad kinnisvarakuulutused maha ning uusi juurde ei panda. See võiks olla ehk põhjuseks miks pakkumiste hulk enam ei tõuse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

72 − 66 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus