Koduomanike infopäeval täismaja

4. detsembril toimus Rahvusraamatukogus Eesti Omanike Keskliidu aasta olulisimaid sündmusi – Koduomaniku infopäev. Üritusel osales kokku üle 400 inimese. Registreerimislauas avaldasid soovi liikmeks saada üle 120 koduomaniku.

Rahvusraamatukogu suures saalis olid koduomanikud nagu silgud pütis, ürituse kõrghetkel olid ka hea vaatega seismiskohad hinnas. Eks seadsime endale selle üritusega lati üsna kõrgele ja järgmine peaks veelgi mastaapsemaks kujunema.
Meie peatähelepanu liikmehõivelt liikunud liikmeteintegratsioonile-liikmete kaasamisse liidu tegevusse ja kvaliteetsete liikmeteenuse pakkumisele. Tänaseks on käivitatud Kodukaart-liikme sooduskaart, mis annab soodustusi pea kuuekümnes koduga seotud ettevõttes (www.omanikud.ee/kodukaart). Selle kaardi leiab 13 000 koduomaniku rahakoti vahelt, vähemalt on kõik liikmed selle posti teel kätte saanud.
Koduomaniku Õigusbüroo, mis pakub liikmetele esialgset tasuta juriidilist konsultatsiooni on saanud hoo sisse. Selle nime all tegutsevad meie koostööpartnerid, eesotsas büroo juhataja Raiko Paasiga.
Naastes Koduomaniku infopäeva juurde, siis ettekanded pidasid EOKL juhatuse liikmed Rein Kilk, Priidu Pärna ja samuti meie liidu liige Tõnu Toompark ning Uue Maailma Selts esindaja Erko Valk koos Kalamaja koduomanike eestkõnelejaks tõusnud arhitekt Jaan Tiidemanniga.

Kilk esitas huvitava ja publikut kaasahaarava arutluskäigu Eesti kinnisvaraturust 20 aasta pärast. Tuginedes tõigale, et kasuliku elamispinna ruutmeetrite arv elaniku kohta viimase saja aasta jooksul pidevalt kasvanud ja kasvab ka edaspidi. Inimene on kodu puhul järjest enam hakanud hindama mugavust ja esteetikat ning arvatavasti suureneb kodus veedetava aja maht veelgi. Samuti tõi ta võrdluseks, et kui praegu räägitakse 2000 müümata korteris, siis kunagi ehitati Lasnamäele ju kokku 40 000.
Priidu Pärna tõi ettekandes välja, et enne kodu ostu või ehitajate töö vastuvõtmist peaks olema väga ettevaatlik. Rääkides õnnetust Riigikohtunikust, kes ostis kodu ning nüüd on hädas majavammiga ning teiste ehitusel ilmnenud vigadega. Seega kaitstud pole keegi.
Tõnu Toompark, kes on ka Omanike Keskliidu üks värskemaid liikmeid, tõi kujukalt välja, et kinnisvarabuum oli eelkõige hindade buum, mitte ehitusbuum. Praegusel hetkel üldine elamufond amortiseerub kuna uusarendusi ei ole piisavalt, seega keskmiselt elamistingimused halvenevad.

Erko Valk Uue Maailma Seltsist rääkis kodu laiendamisest ilmaruumi arvel ja kodukeskkonna loomisest, täpsemalt tegevusest leiab .

Jaan Tiidemann rääkis esimesest suurest detailplaneeringu lahingu võidust, Kalamaja piirkonnast.

Koduomanikud kostitasid end piparkoogi ja glögiga ja jäid juba videviku tunnil kümblema Lauri Saatpalu ja Peeter Rebase mahedates helivoogudes.
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC