Kohtla-Järve korteriturg kasvab

Kohtla-Järve korteriturg on kinnisvarakriisi järgsel ajal näidanud aeglaseid, kuid kindlaid taastumise märke. Vaikselt kasvab tehingute arv ja käive. Tehinguhinnad siiski ei ole veel Kohtla-Järvel kindlat suunda leidnud.

Kohtla-Järvel tehti 2010. a. viimases kvartalis 160 korteriomanditehingut. Aasta tagasi tehti tehinguid kõigest 127, seega tõusis tehingute arv märkimisväärsed 26%. Sellegi poolest jääb korteritehingute arv oluliselt alla buumiaegsele tasemele, mil tehinguid tehti kvartalis isegi kuni 270.

Korteritehingute käive saab tehingute arvu sedavõrd suure kasvu najal samuti ainult tõusu näidata. Mulluse viimase kvartali korteritehingute käive oli Kohtla-Järve linnas 775 278 eurot. Ebastabiilsete hindade tõttu suurenes korteritehingute käive tehingute arvust vähem ehk 23%.

Tehingute hinnad on Kohtla-Järvel olnud tõepoolest ebastabiilsed kõikudes üles-alla. 2010. a. keskmine tehinguhind oli 99 €/m², mis on 4,1% aastatagusest vähem. Samas oli 2010. a. III kvartalis tehingute hinnatase 109 €/m².

Korterite mediaanhind ehk hind, millest pooled tehingud tehakse kallima ja pooled tehingud odavama hinnaga, on kõikunud vähem. Kohtla-Järve korteritehingute mediaanhind oli 2010. a. IV kvartalis 84 €/m² ehk eelmisest aastast 0,9% allpool.

Hindade juures tasub tähele panna asjaolu, et tehinguhinnad on ligi kaks korda madalamal pakkumishindadest. Portaali KV.EE andmetel oli 2011. a. jaanuarikuine Kohtla-Järve korterite keskmine pakkumishind 196 €/m².

Keskmise Kohtla-Järve korteritehingu väärtus oli 2010. a. lõpus 4845 eurot, mis on 2,4% vähem, kui aasta varem, mil keskmise korteritehingu käigus vahetas omanikku 4964 eurot.

Kohtla-Järve korterite hinnad on täna ilmselt jõudnud tasemele, kus enam olulist languseruumi ei ole. Seda kinnitab ka fakt, et korteritehingute arv on selgelt tõusma asunud ning seeläbi on suurenenud Kohtla-Järve elamispindade turu maht.

Kohtla-Järve korteriomandite keskmine hind ja mediaanhind ning tehingute arv

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal