Kopli liinide esimesed uued majad hakkavad valmis saama

Tallinn liinide rajab alale esimese etapiga kokku 201 korterit, esimene kolmest suuremast majast on valmis elanikke vastu võtma juba juulis.

liinide ala arendus on väga jõudsalt käima läinud,“ ütles hetkeseisuga tutvunud abilinnapea Eha Võrk. „Neis kolmes suuremas majas on kokku 75 korterit, viimane neist saab valmis oktoobriks. Teisel pool uut puudega palistatavat mere äärde viivat avarat alleed on juba ehitamisel seitse seitsme korteriga maja, neist kolm on vanu hoonemahte järgivad uued ning neli renoveeritavat-rekonstrueeritavad vanad majad.“

Kokku on selles esimesena välja arendatavas kvartalis 18 seitsme korteriga maja – seega 126 korterit. Ühes liinide servaalale jääva kolme suurema maja 75 korteriga valmib esimeses etapis seega kokku 201 erineva suurusega hea planeeringuga korterit. Mereranda plaanib Kopli liinide ala OÜ Fund rajada promenaadi ja katuseterrassiga paviljoni. Kogu alale on kavandatud kokku 900 korterit.

OÜ Fund võitis Tallinna linna omandis olnud liinide kinnistute avaliku enampakkumise, ostu-müügi lepin sõlmiti 28. oktoobril 2015.

Arendaja võttis kohustuse hoonestada omandatud ala vastavalt oma pakkumises esitatud linnaehituslikule visioonile ning peab tagama ka ala infrastruktuuri väljaehitamise. „Arendaja kujundab selle miljööväärtusliku piirkonna turvaliseks ja peresõbralikuks terviklikuks elukeskkonnaks, mis on eriti sobiv noorperedele,“ ütles Võrk. „Rannale on ette nähtud promenaad ning spordi- ja mänguväljakud. Uushoonestuse planeerimisel on suures osas aluseks võetud olemasolev teedevõrk ning säilitatakse ka olemasolevad munakivikattega teed.“

liinide alale rajatakse endiste hoonete mahte järgivad korterelamud, samuti elurajooni teenindavad asutused ja kaubandusteenindusettevõtted. Uushoonestamisel tuleb arvestada ka säilitatavate hoonetega arhitektuurilt ja mahtudelt kokku sobimisega,“ lisas Võrk.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

78 − = 72

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal