Korterid lähevad nagu soojad saiad

Nõudlus uute korterite järele on taas tõusuteel sarnaselt eelmise kinnisvarabuumiga. Tallinnas on ostjad paljudele uutele korteritele n-ö käpa peale pannud veel enne maja valmimist, kuid arendajate hinnangul ei ole siiski veel alust ­oodata järjekordse buumi tulekut.

Tallinna kesklinna Kassisaba asumis on Villardi tänaval uusarendus, mida on ehitatud pool aastat ning mis peaks valmima tänavu sügisel. Kümne korteriga majas on vaba veel vaid kolm elamispinda. Teinegi kesklinna jääv uusarendus on Raua tänaval, kuhu kerkiv maja peaks valmima selle aasta lõpus. Seal on 26 korterist müümata või broneerimata kuus pinda. Need kaks maja iseloomustavad hästi praegust olukorda kinnisvaraturul, kus ehitatavates hoonetes müüakse korterid ära enne, kui vundamentki valmis. Viimati, kui uued elamispinnad müüdi nii-öelda pimesi väga kiiresti ära, oli kätte jõudmas kinnisvarabuum. Kas Villardi ja Raua tänava majad on näited esimestest buumi tundemärkidest?

Kinnisvaraspetsialist Tõnu Toompargi hinnangul on osaliselt näha buumi märke. “Otsest buumi või ülekuumenemist me võime mingis osas näha, aga me ei pea buumi võrdlema 2007. aasta hullumeelsete tippudega,” ütles Toompark, kuid lisas, et muretsemiseks ei ole põhjust. Ta märkis vaid, et tarbijatele tuleks sõnad peale lugeda, et nad teeks otsuseid kaalutletult. “Üks mis kindel: buum tuleb. Küsimus ongi, et millal ta tuleb,” lausus ta.

Pakkumine pöördunud kasvule. Arendajate arvates aga tegu ei ole buumiga, vaid täidetakse nõudlusse tekkinud auku. “Siin mingil ajal oli ikkagi selge auk arendamises sees.

Pikemalt 3. juuni Äripäeva paberlehest

Kadri Põlendik
Äripäeva ajakirjanik

http://www.ehitusuudised.net/article/2013/6/3/korterid-lahevad-nagu-soojad-saiad

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal