Kristiine keskuse kõrvale kavandatakse multifunktsionaalset hoonekompleksi

TallinnTallinna linnavalitsus algatas nn Taksopargi ristmiku serval Kristiine keskuse kõrval asuvatele Endla tn 45a // Tulika tn 31, Tulika tn 33b ja 33c kinnistutele detailplaneeringu koostamise.

Detailplaneeringu koostamise eesmärk on moodustada kinnistute liitmisel ärimaa ja ühiskondlike ehitiste sihtotstarbega krunt ning määrata ehitusõigus äri- ja ühiskondliku hoonekompleksi kavandamiseks. Planeeritav maa-ala asub Kristiine linnaosa peamise liiklussõlme – Endla tänava, Tulika tänava ja Sõpruse puiestee ristmiku – ääres. Planeeritava alaga külgneb Kristiine kaubanduskeskus.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles OÜ, eesmärgiga kinnistud üheks krundiks liita, olemasolev hoonestus lammutada ning püstitada uus kuni 11-korruseline puidust äri- ja administratiivhoone. Detailplaneeringu algatamise taotluse juurde on lahendusettepaneku ja illustreeriva materjali koostanud Kadarik Tüür Arhitektid OÜ.

Lisaks antakse detailplaneeringus heakorrastuse, haljastuse, juurdepääsuteede, parkimise ja tehnovõrkudega varustamise põhimõtteline lahendus. Planeeritava -ala suurus on 0,73 ha.

Planeeritavale -alale jäävatel kinnistutel asuvad kolmekorruseline büroohoone ja alajaam, kolmekorruseline Kristiine Linnaosa Valitsuse hoone ja garaaž ning ühekorruseline kohvik.

Kristiine linnaosa üldplaneeringu kohaselt võib sellele alale kavandada põhiliselt ärifunktsioonilisi hooneid nagu kaubandus-, teenindus-, toitlustusettevõtteid, mitmefunktsioonilisi büroohooneid ja muid magistraaltänavate äärde linnaehituslikult kohaseid ehitisi. Algatamisettepanek on Kristiine linnaosa üldplaneeringuga kooskõlas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

20 + = 28

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine