Kuuülevaade: juulis osteti vähem, aga kallimat kinnisvara

Tänavu juulis tehti Tallinnas kinnisvaraga üheksa protsenti vähem tehinguid kui juunis, kuid korterite pinnaühiku maksumus püsib viimase kahe aasta kõrgtasemel, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet.

Juulis tehti Tallinnas kinnisvaraga 682 ostu-müügitehingut kogumaksumusega 56,9 miljonit eurot.

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul oli juulis märksa suurem huvi elumajade vastu, mis tõstis keskmise tehinguväärtuse viimastest kuudest kõrgemaks. “Korteriomanditega tehti kesksuvele iseloomulikult vähe tehinguid, samas hindade kasvutrend pigem püsib,” ütles Vahter.

Tallinna korteritehingute arv langes juulis 11 protsenti 418 tehinguni. Korterite kogumaksumus tõusis kaks protsenti 29,4 miljonini. Juulis ületas Tallinna korterite pinnaühiku maksumus neljandat kuud järjest 1000 euro piiri (1018 eur/m2). Võrreldes eelmise aasta juuliga on tänavu keskmine pinnaühiku maksumus 16 protsenti kõrgem. Statistika kohaselt müüdi Tallinnas juuni kõige kallim korter 536 000 ja odavaim 1900 euro eest.

Juulis võõrandati Tallinnas 40 eluhoonetega hoonestatud kinnistut, mis on seitsme võrra enam kui juunis. Kalleim elamu leidis ostja 445 000 ja odavaim 3200 euro eest.

Juulis müüdi Tallinnas seitse elamukrunti, mis on kahe võrra vähem kui juunis. Kalleim krunt võõrandati ligi 329 058 ja odavaim 39 966 euro eest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus