Kuuülevaade: Tallinna kinnisvaraturul suviselt stabiilne

Juunis püsis kinnisvaratehingute arv Tallinnas möödunud kuuga sarnasel tasemel (+2%), kusjuures korterite pinnaühiku maksumus püsib viimase kahe aasta kõrgtasemel, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet.

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul soe juuni suuri muudatusi kinnisvaraturul võrreldes maiga ei toonud. “Tehingute arvud, aktiivsus ja mahud püsisid suhteliselt sarnasel tasemel. Turutasakaal on mõneks ajaks saavutatud ning hüppelisi muutusi suvine puhkusteaeg endaga kaasa ei too,” kommenteeris Vahter.

Juunis tehti Tallinnas kinnisvaraga tehinguid eelmisest kuust 13 võrra enam ehk 736 ostu-müügitehingut kogumaksumusega 55,5 miljonit eurot. Tehingute arv kasvas aastatagusega võrreldes 5,9 protsenti, tehingute kogumaksumus jäi aga samale tasemele.

Tallinna korteritehingute arv kasvas juunis 6 protsenti 471 tehinguni. Samuti tõusis 6% korterite kogumaksumus kerkides 28,9 miljoni euroni. Võrreldes 2010. aasta juuniga oli korteritehingute arv tänavu alla 1% väiksem ja ka kogumaksumus vähenes 3 protsenti.

Juunis ületas Tallinna korterite pinnaühiku maksumus kolmandat kuud järjest 1000 euro piiri (1023 eur/m2). Võrreldes eelmise aasta juuniga on tänavu keskmine pinnaühiku maksumus 8 protsenti kõrgem. Statistika kohaselt müüdi Tallinnas juuni kõige kallim korter 420 000 ja odavaim 3500 euro eest.

Juunis võõrandati Tallinnas 33 eluhoonetega hoonestatud kinnistut, mis on üheksa võrra enam kui mais. Kalleim elamu leidis ostja 1 100 000 ja odavaim 5000 euro eest.

Juunis müüdi Tallinnas 9 elamukrunti, mis on kolme võrra vähem kui mais. Kalleim krunt võõrandati 400 000 ja odavaim 8200 euro eest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

36 + = 37

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?