Kinnisvaraturu madalseis jätkus veebruaris

Tänavu veebruaris tehti Tallinnas kinnisvaraga 574 ostu-müügitehingut, mis on 15 protsenti rohkem kui jaanuaris, kuid võrreldes aasta viimaste kuudega on aktiivsus endiselt kolmandiku võrra madalam, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti tehingu ja hinnaülevaadet.

Tallinna kinnisvaratehingute kogumaksumus 2011. aasta veebruaris oli 42,3 miljonit eurot, mis on 18 protsenti rohkem kui tänavu jaanuaris ja viis protsenti enam kui mullu samal perioodil.

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul tehti palju tehinguid kroonide eest ära ja uue aasta algus on olnud harjumuspärasest märksa vaiksem. “Turg küll järk-järgult taastub, millele kindlasti aitab kaasa ka kevadine sesoonsus, kuid tõenäoliselt läheb veel mitu kuud, enne kui tehinguaktiivsus normaliseerub,” ütles Vahter.

Veebruaris näitas jaanuariga võrreldes kerget tõusu ka Tallinna korteriturg – tehingute arv kerkis 13 protsenti 383 ostu-müügi lepinguni ning kogumaksumus suurenes viiendiku, 22 miljoni euroni.

Veebruaris langes Tallinna korterite pinnaühiku maksumus kolm protsenti, 930 euroni ruutmeetri kohta.

Statistika kohaselt müüdi Tallinnas veebruaris kõige kallim korter 445 000 ja odavaim 3196 euro eest.

Veebruaris võõrandati Tallinnas 24 eluhoonetega hoonestatud kinnistut, mis on kolme võrra enam kui jaanuaris. Kalleim elamu leidis ostja 570 000 ja odavaim 3200 euro eest.

Veebruaris müüdi Tallinnas üksteist elamukrunti, mis on seitsme võrra enam kui jaanuaris. Kalleim krunt võõrandati ligi 320 000 ja odavaim 12 000 euro eest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

74 − 64 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!