Rime Kinnisvara ja Swedbanki head pakkumised klientidele

Kuigi jaanuar-veebruar ja esimene kvartal tervikuna on läbi aegade olnud kinnisvara turul madala tehingute aktiivsusega, siis on märgata kinnisvara turu elavnemist, seda nii ostjate kui ka müüjate ning üürituru poolelt, leiab juhatuse liige Monica Meldo.

Meldo sõnul on kasvanud eriti uute korterite vastu ja samuti on märgata koos kevade saabumisega ka huvi maade osas. “Traditsiooniliselt on oodata kinnisvara tehingute arvu suurenemist teises kvartalis, kuid ootame 2011. aastast tervikuna klientide positiivset meelestatust ja arenguid kinnisvaraturul,” sõnas ta. “Üheks kinnisvara turu elavnemise põhjuseks on ka pankade poolne valmisolek ja paranenud tingimused eluasemelaenude osas.”

Swedbanki eluasemelaenude osakonna juhataja Anne Pärgma sõnul oli eluasemelaenude müük 2010. aastal juba väikeses tõusus. “Tõus oli ca 15 % ja prognoosime tõusu jätkumist ka käesoleval aastal. Buumiaegsete mahtudeni siiski niipea ei jõuta,” märkis Pärgma.

Finantseerimistingimused on Swedbankis endiselt heal tasemel ja ei ole oluliselt muutunud. Laenu on võimalik võtta kuni 90% tagatise turuväärtusest (lisatagatise olemasolul omafin 0%). Maksimaalne laenuperiood kuni 30 aastat. Samuti on intressimarginaalid eelmise aasta lõpust veidi langenud. “Meie tänane laenusaaja on korrektse makseajalooga klient, kelle sissetulek algab kodulaenul 640 eurost ja kodukapitalilaenul 510 eurost. Kahe taotleja puhul on nõutav summa mõnevõrra suurem. Olenevalt sissetulekust ei ole mõistlik üle 40% sissetulekust laenukohustusele planeerida,” kirjeldas Pärgma.

2010 aastal hakkas Swedbank pakkuma paralleelselt senise eluasemelaenu intressi arvutamise loogikaga ka uut varianti – eluasemelaenu baasintressi (Mortgage Base Rate). Eluasemelaenu baasintress hõlmab endas rahaturu intressimäära ehk euribori, majanduskeskkonna riskitegurit ja kliendi marginaali. Swedbanki eluasemelaenu baasintressis sisalduv majanduskeskkonna riskimäär 2011 aastal langeb, mistõttu on intressi tõus mõõdukam kui ainult euriboriga seotud laenul. “Selline jaotus on läbipaistvam ja laseb klientidel selgemini näha, kuidas nende lõplik intressimäär kujuneb. On heameel välja tuua, et Swedbanki eluasemelaenu baasintressi on klientide seas hästi vastu võetud,” lisas Anne Pärgma.

Lisaks üldistele positiivsetele nootidele kinnisvara turul, teevad kinnisvarabürood ja pangad klientidele häid ühispakkumisi. Märtsikuus pakuvad ja Swedbank panga klientidele olulisi hinnasoodustusi kinnisvara soetamisel. Kõigile Swedbanki klientidele on märtsis Rime hindamisteenused Tallinna tüüpkorteritele 15% soodsamad. Kõigile, kes kasutavad märtsis kinnisvara ostul Rime maakleriteenust ja Swedbanki laenutoodet, on Rime poolt hindamisteenus tasuta. Lisaks saab Rime klient ostetud kodu Swedbankis kindlustada 25% soodsamalt, kui sõlmitakse kodukindlustuse leping, millega on vähemalt 10 000 euro ulatuses kaitstud ka kodune vara.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

21 + = 31

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine