Kuuülevaade: keskmine korteri ruutmeeter maksab jätkuvalt üle tuhande euro

Tänavu mais tehti Tallinnas kinnisvaraga 16 protsenti rohkem tehinguid kui aprillis, korterite pinnaühiku maksumus püsib viimase kahe aasta kõrgtasemel, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet.

Mais tehti Tallinnas kinnisvaraga eelmisest kuust saja võrra enam ehk 723 ostu-müügitehingut kogumaksumusega 49,2 miljonit eurot. Tehingute arv kasvas aastatagusega võrreldes 5,7 protsenti ning maht 14,8 protsenti.

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul mais tõus jätkus, kuid kasvunumbrid jäid tagasihoidlikuks. “Ostjate huvi on suunatud Tallinnast välja Harjumaale, kus tehinguaktiivsuse kasvu on oodata ka edaspidi. Paralleelselt langeb tehingute arv suveks aga kommertskinnisvara sektoris,” ütles Vahter.

Tallinna korteritehingute arv kasvas mais 3,2 protsenti 444 tehinguni. Korterite kogumaksumus tõusis ühe protsendi 27,3 miljonini. Võrreldes 2010. aasta maiga oli korteritehingute arv tänavu 11,9 protsenti väiksem, kuid kogumaksumus 3,3 protsenti kõrgem.

Mais ületas Tallinna korterite pinnaühiku maksumus teist kuud järjest 1000 euro piiri (1023 eur/m2). Võrreldes eelmise aasta maiga on tänavu keskmine pinnaühiku maksumus 6,2 protsenti kõrgem. Statistika kohaselt müüdi Tallinnas mais kõige kallim korter 536 000 ja odavaim 1000 euro eest.

Mais võõrandati Tallinnas 24 eluhoonetega hoonestatud kinnistut, mis on kahe võrra enam kui aprillis. Kalleim elamu leidis ostja 518 000 ja odavaim 1600 euro eest.

Mais müüdi Tallinnas 12 elamukrunti, mis on ühe võrra vähem kui aprillis. Kalleim krunt võõrandati ligi 230 000 ja odavaim 667 euro eest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

60 − = 57

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!