KV.EE: elamispindade hinnad kerisid aastaga 8% üle

Eesti suurima kinnisvaraportaali KV.EE elamispindade pakkumishindu kajastav indeks on aastaga tõusnud 8%, samal ajal on müügis oleva kinnisvara pakkumine pea samas suurusjärgus vähenenud.

„Olukorras, kus maailmamajanduses on probleeme, mis ähvardavad kaasa tuua majandusseisaku, ei ole Eesti elamispindade lasknud ennast neist hirmu- ja õudusjuttudest segada ja jätkab optimismilainel,“ võttis KV.EE juht Tarvo Teslon lühidalt kokku selle, mida KV.EE indeks väga hästi peegeldab.

KV.EE indeks näitab kinnisvaramüüjate ootusi ehk müüjate nägemust võimalikust müügihinnast. Jaanuari keskel oli KV.EE indeksi väärtus 84,2 ehk aastatagusest 8% kõrgemale. Viimase poole aastaga on hinnaindeks kerkinud koguni 6,1%. Aastaga on portaalis KV.EE müügis olevate pindade maht vähenenud 7%.

Viimaste kuude jooksul on hinnatõusule tuge pakkunud pakkumise selge vähenemine. Juba pikemat aega on pakkumishindade tõusule kaasa aidanud madal intressimäär, mis teeb paljude jaoks ahvatlevaks mõtte paigutada vaba raha kriiside ja krahhide eest peitu näiliselt turvalisse kinnisvarasse.

Pakkumiste vähenemise taga on mõningad pidurid, mida vähenev on seadnud uute korterite arendamisele. Rohkem on aga pakkumiste arvu muutusi mõjutanud aktiivne elamispindade turg, kus õige hinna korral tehinguni jõudmine ei ole olnud liiga keeruline.

Teslon prognoosis lähikvartaliteks KV.EE indeks jätkuvat tagasihoidlikku tõusu: „Selle põhjuseks on eelkõige vähenenud pakkumine. Indeksi tehnilist kasvu toetavad samuti müüki lisanduvad uued korterid, mis tõstavad küll indeksi keskmist väärtust, kuid teiste kinnisvaramüüjate hinnaootus sellest kuidagi ei muutu.“

Vaata KV.EE hinnaindeksit siit: http://www.kv.ee/?act=index.main
KV.EE-indeks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 7 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal