KV.EE: Elamispindade müügipakkumiste arv paneb hinnad surve alla

Kinnisvaraportaal KV.EEPortaali KV.EE elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on jõudnud 85,9 punktile. Hinnaindeksi kõrval on alates eelmise aasta lõpust kasvanud elamispindade pakkumiste arvu indeks. Pakkumiste arvu indeks on kerkinud 101,6 punktile.

Elamispindade pakkumiste arv on viimase nelja kuuga märkimisväärselt suurenenud. Veel jõulude eel oli portaalis KV.EE 17 550 elamispindade pakkumist. Tänaseks on see kasvanud 18 859 pakkumisele ehk jõulueelse ajaga võrreldes 7,5%.

Vaatamata pakkumiste arvu suurenemisele on keskmine elamispindade pakkumishind kasvanud. Keskmine pakkumishind 1128 €/m² on aastatagusest ajast 10,1% kõrgemal. See ületab märkimisväärselt tehinguhindade kasvu. Eesti korteritehingute keskmine hind on aprilli esialgsetel andmetel kasvanud aasta baasil napi ühe protsendi võrra.

Nii võikski lähitulevikult oodata KV.EE pakkumishindade kasvu pidurdumist ja lähenemist reaalsete tehinguhindade dünaamikale. Arvestades aktiivset elamuarenduse turgu Tallinnas või pakkumiste arvu kasvule prognoosida jätku. Toob ju sageli uue korteri ostja turule oma vana eluaseme, mis suurendab pakkumiste arvu ja seeläbi survet pakkumishindadele veelgi.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

9 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!