KV.EE: Elamispindade müügipakkumiste arvu kasv on peatunud

Portaal KV.EEElamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE hinnaindeks näitab 78,7 punkti taset. Samas lähedal on indeks liikunud alates käesoleva aasta algusest. Hinnaindeks ei ole enam langenud, sest müügipakkumiste arvu kasvust tulenev pressing on vähenenud.

Alates 2014. aasta algusest hakkas elamispindade müügipakkumiste arv portaalis KV.EE kiires tempos kasvama. Müügipakkumiste lisandumine suurendas konkurentsi kinnisvaramüüjate vahel. Müügitehinguni jõudmise nimel olid kinnisvaramüüjad sunnitud hindu kurvalt allapoole tõmbama.

Pakkumiste juurdekasv Eestis tervikuna ei ole olnud liiga kiire. Eelkõige puudutas konkurentsi äkiline tihenemine Tartut ja Tallinna, mis on kinnisvaraturu lipulaevad ja suunanäitajad.

Konkurentsi tihenemine on pidurdunud

Alates talve hakust hakkas pakkumiste juurdekasv pidurduma. Tallinna kui suurima turupiirkonna ja hinnadünaamika tähtsaima määraja müügipakkumiste arv portaalis KV.EE isegi põgusalt vähenes.

Pakkumiste arvu äkilise kasvu pidurdumine ja pöördumine mõningaks languseks viimase nelja-viie kuu jooksul on vähendanud survet elamispindade hindadele. Nii näeme, et kogu pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on pea  sirgjoonelise kasvu tõusunurka oluliselt vähendanud ja liigub nüüd pigem horisontaalselt.

Tallinnas jätkab portaali KV.EE pakkumishindade näitaja endiselt kasvu. Tõusu taga ei ole mitte kinnisvaramüüjate hinnaootuste suurenemine, vaid eelkõige uute korterite aktiivne arendamine. Uued korterid trügivad pakkumiste sekka ja nende kõrgem hind kergitab statistilist keskmist pakkumishinda.

on eraldi juhtum

korteripakkumiste arv on aastaga kasvanud üle 40 protsendi. Võrreldes 2014. aasta algusega on Tartu müügipakkumiste arvu kasv isegi 76%. Korterite on portaali KV.EE andmetel Tartus kogu viimase aasta liikunud stabiilselt 1300 ja 1400 €/m² vahemikus.

Tallinna turu osas võime öelda, et peale eelise aasta keskpaigas toimunud raputust on seal aset leidnud teatav rahunemine. on tihe, kuid ei midagi hingematvat. pakkumiste arvu endiselt kiire tõus paneb aga mõtlema, et  Tartu korteriturul näeme algamas alles etenduse esimest vaatust.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

KV.EE indeks

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC