KV.EE Indeks: ees on elamispindade turu kohanemise periood

Elamispindade müügipakkumiste hinnaliikumisi peegeldav KV.EE Indeks oli 18.04.2023 seisuga 174,7 punkti peal. Aastatagusest on see 16% kõrgemal, kuu tagusest 0,7% allpool. Kinnisvaraportaali KV.EE elamispindade müügipakkumiste arvu indeks oli 56,0 punkti. Elamispindade müügiobjekte on pakkumisel aastatagusest 38 ja kuutagusest 2,9% rohkem.

Korterite pakkumishindade suurem langus mullusügisesest tipust paistab olevat tehtud. Võimatuks ei saa pidada, et näeme veel vähesel määral hindade allapoole tulemist. Tõenäolisem on, et elamispindade pakkumishinnad portaalis KV.EE jäävad paigale tammuma. Hindade ülespoole liikumine on praeguse kindlusetuse ja veel kerkiva euribori ajastul väga vähetõenäoline stsenaarium.

Eesti elamispindade müügipakkumiste arv kinnisvaraportaalis KV.EE trügib endiselt ülespoole ja see on tegur, mis võiks omada mõju, et hinnad peaksid veel pisut allapoole tulema.

Tallinna ja Harjumaa elamispindade müügipakkumiste koguarv, mis käib kuu aja jooksul läbi kinnisvaraportaali KV.EE on suurenenud. Aktiivsete ehk hetkel pakkumises olevate elamispindade müügikuulutuste arv püsib paigal või isegi väheneb õige pisut.

See tähendab, et kinnisvaraportaali KV.EE müüki tulnud pakkumised ostetakse ära ja need ei jää liialt kauaks portaali rippuma. Seda kinnitab ka märtsis kasvanud elamispindade ostu-müügitehingute arv.

Nii võiks prognoosida, et elamispindade suurimad raputused hakkavad seljataha jääma. Õhkõrnad märgid kinnisvaraturu raskuste madalaimasse punkti jõudmise osas ei tähenda veel, et oleksime uue buumi lävel. Kinnisvaraturg on veel konarlikult teel ja ees on aegavõttev periood, kus elamispinna turu osalised peavad uute oludega kohanema. Kiire kinnisvaraturu tehingute arvu või hindade taastumine ei ole selle aasta teema.

Vaata lähemalt, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?