KV.EE indeksil uus põhi

IllustratsioonElamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on teinud uue põhja ja jõudnud 63 punkti tasemele. Aastane indeksi langus on 16%, kuid viimase poole aasta langus kõigest napp 2%.

Absoluuthindades kukkus aastatagune elamispinna pakkumise ruutmeetri keskmine hind 15430 krooni mulluseks oktoobriks 13 270 kroonini. Tänaseks on sellest alles jäänud 12 950 krooni.

Nii saame öelda, et pakkumishinnad portaalis KV.EE on endiselt küll languses, kuid viimase poole aasta langus on olnud väga napp sõltudes pigem portaali pakkumiste struktuurist ja selle muutusest ajas.

Sama vaikselt, kui hinnad viimastel kuudel langevad, on suurenenud portaali KV.EE pakkumiste hulk. Veel aasta alguses oli portaalis 16 950 pakkumist. Tänaseks on see nädalast nädalasse ja kuust kuusse kasvanud 17 620 pakkumiseni.

Pakkumishindade sujuv ja jätkuv langus võiksid anda põhjuse üle vaadata aasta alguse prognoos selle kohta, et käesoleva aasta lõpuks võiks KV.EE indeks olla 70-75 punkti tasemel.

Siiski süstivad viimase aja positiivsed arengud tehingute arvu tõusu osas optimismi, mis ei anna põhjust aastalõpu indeksiprognoosi ka väga palju allapoole tuua.

Tänane “mutta tambitud” kinnisvarahind võiks siiski algava hooaja tõttu saada pisut hoogu juurde ning prognoositud taseme alumisse otsa aasta lõpuks jõuda.

KV.EE Indeksi graafik

KV.EE Indeks

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

03.-05.04.2023 Kinnisvara ABC