KV.EE kinnisvara-podcast: kas elamispindade turg liigub paranemise suunas?

KV.EE kinnisvara-podcast’i 58. saates on külas LAAM Kinnisvara partner ja juhatuse liige Mart Saa. Mart Saa räägib maakleribüroo vaatest muutuste keerises olevale kinnisvaraturule. Saadet juhib ja küsimusi esitab kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Alustuseks räägib Mart Saa vaatest 2021./2022. aastale. See oli periood, kus nägime tõsist ostubuumi. Mart Saa räägib, millised olid kinnisvaramaaklerite suurimad väljakutsed ajal, mil tehingute arv oli kõrge ja kõik müüs justkui iseenesest.

Järgmisena liigume saates 2022. a teise poole ja 2023. a alguse juurde, mil tehingute arv pöördus langusesse, samuti tulid allapoole hinnad. Mart Saa annab enda tunnetusliku hinnangu hinnalanguse ulatuse osas. Räägime, kuidas on kinnisvaramaakleri töö rõhuasetused muutunud keskkonnas teisale liikunud. Muuhulgas avab Mart Saa, kas allapoole tulnud hindade ja vähenenud tehingute arvu juures on ta maaklereid pigem juurde palkamas või lahti laskmas.

Podcasti viimases osas räägime millistes kinnisvaraturu segmentides on turumuutuste mõju suurem ja kus väiksem, millistes sektorites on hinnad paindlikumad ja kus vähem. Arutame, mis on tegurid, mis takistavad tehingute tegemist ostjate poolt ja millistest pakkumistest on turul puudus.

Saate lõpuks annab külaline tavapärased soovitused ja mõtted kinnisvaraturu osalistele, mis võiksid aidata võitjate poolele jääda.

Vaata saadet videona

Kuula saadet

Kuula KV.EE kinnisvara podcast’i. Saate 58. osas räägib LAAM Kinnisvara juhatuse liige ja partner Mart Saa maakleribüroo vaatevinklist muutustes olevale elamispindade turule 2023. a kevadel. Saadet juhib kinnisvarakonsultant ning -koolitaja Tõnu Toompark.

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile klienditugi@kv.ee.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal