Lasnamäe muutub kaunimaks: alustatakse planeeritud objektide ehitustöödega

www.tallinn.eeLähipäevadel alustatakse ehitustöödega Priisle piirkonnas, kus jätkub uue Priisle linnapargi loomine. Maikuus algab kaasaegse jalakäijate tee – Pae promenaadi ehitus.

Sel nädalal alustab Tallinna Teede AS Priisle pargi III etapi ehitustöödega Läänemere tee 42 kinnistul. Viimase, lõpliku etapi käigus rajatakse alad mitmesugustele tegevustele: mänguväljakud erinevates vanustes lastele , virgestusalad, palliplats, erinevad aiakesed väikseks puhkuseks ja piknikualad, välilava ning isegi kogukonnaaed. Samuti rajatakse sinna uued pargiteed, paigaldatakse pingid ja prügikastid, istutatakse kõrghaljastus ja loomulikult rajatakse muruala. Ehitustööde lõpetamise tähtaeg on 8.juuli. 2019 ning tööde lepinguline on 1 377 000 eurot.

Selle aasta teine oluline objekt Lasnamäel on Pae promenaad. Ehitajate ja projekteerijate plaanide kohaselt alustatakse lähikuudel jalakäijate tsooni ulatuslikku renoveerimisega, mis ühendab hiljem Pae turgu Smuuli tänavaga. Rekonstrueerimise käigus valmib rajataval promenaadil nüüdisaegne ja säästlik valgustus, uus asfaltkate, puhkealad, pingid ja kahetasandiline haljastus puude ja põõsaste kujul.

Suured muudatused mõjutavad ka Lasnamäe Spordikompleksi, mis asub tähtsal tuiksoonel Peterburi maanteel. Spordihoone fassaad korrastatakse. Viimati taastati selle fassaad 2000-datel aastatel kuid aeg on oma töö teinud, sellest ajast saadik muutus see üsna igerikuks. Sel aastal renoveeritakse 120 000 euro eest peamise sissepääsu trepp ning muutub ka maja fassaadi värvilahendus.

Positiivsed arengud toimuvad ka Smuuli ja Liikuri tänavate ristmikul. Tänavate ristumiskoht muutub liiklejatele ohutumaks – nimelt juba sel sügisel kerkib sinna valgusfoor.

Lisaks suuremahulistele ehitustöödele on 2019. aasta linnaeelarves on eraldatud rahalised vahendid Lasnamäel asuvate suurte ja oluliste objektide projekteerimiseks. „Sel aastal algab sotsiaalkeskuse juurdeehituse projekteerimine, samuti tehakse  projekt Lasnamäe Põhikooli tervikrenoveerimiseks, kus asub ka Lasnamäe lastekeskus,” ütles Maria Jufereva-Skuratovski, Lasnamäe linnaosa vanem.

Lasnamäe kogu eelarve on ligikaudu 6,5 miljonit eurot, mis on 200 000 euro võrra rohkem kui 2018. aastal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 1 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal