Lastekindlustust kasutatakse lapse esimese oma kodu sissemakse kogumiseks

SEB lastekindlustuse vajaduse näitas, et kõige sagedamini koguvad vanemad lapsele raha kõrgkooliõpingute tarvis või lapse esimese oma kodu sissemakseks.

SEB lastekindlustuste näitab, et kui lapsevanem teeb 15 aasta jooksul igakuiselt kindlustuse sissemakseid summas 30-35 eurot, koguneb kindlustusperioodi lõpuks ligikaudu 6000 eurot, mis on üsna arvestatav summa lapse hariduse või kodu soetamiseks vajaliku sissemakse finantseerimiseks.

Lastekindlustust eelistavad vanemad muudele kogumislahendustele eelkõige seetõttu, et kui vanemaga peaks midagi juhtuma, saab laps kokkulepitud kindlustussumma kindlustusperioodi lõpus ikkagi kätte.

„Paljudel noortel on vajadus pärast iseseisva tööelu alustamist ka uue elukoha järele vanematekodust eemal. Korteri üürikulu on sageli samas suurusjärgus või isegi kallim kui selle eluruumi ostmiseks võetud laenu makse. Samas ei ole noortel laenu võtmiseks vajalikku omafinantseeringut sageli kusagilt võtta. Täna saab väikese korteri näiteks Tallinna mägedel või Tartus soetada ca 35 – 40 tuhande euroga. Kasutades lisatagatisena KredExi käendust, võib omafinantseering olla vaid 10 protsenti, ehk sissemakseks piisaks 3500 – 4000 eurost,“ ütles SEB eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas.

Mida pikem on kogumiseks planeeritud aeg, seda suurema summaga võib laps tulevikus arvestada. SEB lastekindlustuse uuringu andmetel sõlmivad oma lastele pikki kogumislepinguid just noored vanemad, kes ka ise on äsja kodu soetamise vajadusega silmitsi olnud.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC