Lihula Südamekodu uus maja sai nurgakivi ja peeti sarikapidu

SüdamekodudLihula Südamekodu ja Tera Ehitus pidasid uue maja sarikapidu ning asetasid ka sümboolse nurgakivi. Uue maja ehitamisega valmib aasta lõpuks uus ja kaasaegset elukeskkonda pakkuv Lihula Südamekodu laiendus, mis seob ühtseks tervikuks senised kolm maja. Uue maja valmimisega hakkab Lihula Südamekodus olema ruumi 92 eakale ning kümnele erihooldust vajavale liitpuudega inimesele.

Nurgakivi asetasid Lääneranna vallavanem Ingvar Saare, Südamekodude nõukogu esimees Martin Kukk ning Lihula Südamekodu juhataja Vanda Birnbaum. Sarikapärja tõi alla Südamekodude juhatuse liige Meelis Mälberg.

„Lääneranna vallas on palju hooneid, mis on kehvas seisus, ka valla poolt üle antud Südamekodudele hooldekodu hooned olid amortiseerunud. Vallale on see oluline samm, kui hoone saab värske ilme – seda kõigi, sh linna elanike, töötajate ja elanike jaoks. Nüüd on ehitus uuesti hoo üles saanud,“ sõnas Lääneranna vallavanem Ingvar Saare, ning lisas loodetavasti kohtutakse uuesti juba aasta lõpus, kui hooldekodu elanikud on saanud paremad elamistingimused.

„Oleme vallale väga tänulikud, et usaldasite meile hooldekodu pidamise 2018. aastal. Samuti oleme väga tänulikud elanikele ja lähedastele kannatlikkuse eest – ehituse algus võttis küll kauem aega kui plaanisime, aga täna saame öelda, et kõik sujub tänu Tera ehitusele kiiresti ja kvaliteetselt. Ehitus on graafikus, tänaseks on majakarp valmis ja käivad katuse- ja fassaaditööd. Juba mõne kuu pärast on elanikel uued ja kaasaegsed elamistingimused,“ lisas Südamekodude nõukogu liige Martin Kukk.

2001. aastast tegutsenud Lihula Südamekodu asub Pärnumaal Lihula linnas ning osutab nii ööpäevaringset üldhoolduse teenust kui ka erihoolekande teenuseid. Hooldekodus on täna kohti 50 ja Pärna tänaval 10 kohta liitpuudega inimesele. Samuti asub Oja tänaval 3 erihoolekande peremaja, ööpäevaringse erihoolekandeteenuse üksus, mis on koduks 30 psüühilise erivajadusega ja vaimupuudega inimesele. Lihula Südamekodus toimib ka päevakeskus 13 erivajadusega inimesele.

Lihula Südamekodu laiendus valmib 2023. aasta detsembris. Eakatekodu kompleksile lisandub 1400 m2, kokku hakkab olema 92 üldhoolduskohta ning 10 kohta erihoolduseks liitpuudega inimestele – uude hoonesse kolivad ka seni Pärna tänaval erihooldusel olevad liitpuudega hoolealused. Uus hoone ehitatakse praeguse Lihula hooldekodu sisehoovi, senised naiste- ja meestemaja ühendatakse, otseühendus perearstikeskusega säilib. Ehitusjärelevalvet teostab Ösel Consulting OÜ. Investeeringu kogumaksumus on 2,4 miljonit eurot koos käibemaksuga.

Südamekodud on Eesti suurim hooldusteenuse pakkuja – gruppi kuulub 10 eakatekodu üle Eesti, kus elab enam kui 700 eakat. Südamekodudes töötab kokku ligi 400 spetsialisti üle Eesti. Südamekodude eesmärk on rajada uusi elukeskkondi, kus on turvaline ja mugav vanaduspõlve veeta.

Tera Ehitus OÜ on ligi 30-aastase ehituskogemusega peatöövõtufirma Tartu Ehitus ASi tütarettevõte, mis tegutseb peamiselt Lääne-Eestis: Pärnumaal, Läänemaal, Saaremaal, Hiiumaal ja teistel Eesti saartel. Tera Ehitus pakub terviklikku ehitusjuhtimist, mille tulemusena valmib kasutusvalmis ja kvaliteetne ehitis või rajatis.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.09.2023 Kinnisvara müügikoolitus