Linn hakkab toetama korteriühistute hoovide heakorrastamist

esitas tänasel istungil linnavolikogule määruse eelnõu, mille kohaselt kehtestatakse projekti „Roheline õu“ raames hoove korrastavate korteriühistute toetamise kord.

Tallinna abilinnapea Eha Võrgu sõnul antakse toetust Tallinna linna korteriühistule hoovi haljastamise katteks, sealhulgas lillede istutamiseks ja haljastuse hoolduseks. „Toetuse eesmärk on muuta meie linna elukeskkond atraktiivsemaks ja parandada elukvaliteeti kohaliku aktiivsuse suurendamise ja mittetulundustegevuse arendamise kaudu. Linna sooviks ja eesmärgiks on suurendada korteriühistute omaalgatust ja koostöötahet, tugevdada sotsiaalseid suhteid korterelamutes, parandada hoovide välisilmet ja seeläbi ka elukeskkonna kvaliteeti,“ selgitas Võrk. „Teadaolevalt taotleb Tallinna Euroopa Rohelise Pealinna tiitlit 2018. aastal ning usun, et kõik sellised algatused ainult toetavad meie püüdlusi selle tiitli saamisel.“

Toetust võib taotleda Tallinna linnas tegutsev korteriühistu hoovi heakorrastamise või haljastuse rajamisega seoses. Näiteks puude, põõsaste, püsikute, roni- ja lilletaimede soetamiseks ja istutamiseks; lillevaaside, -amplite ja muude mahutite ostmiseks ja paigaldamiseks; istutusmaterjali soetamiseks ja istutamiseks; muru rajamiseks; puude raieks ja hoolduslõikuseks. Toetust ei anta aga eelnimetatud tegevusteks vajalike tööriistade ja muu inventari ostmiseks.

Tegevused tuleb ellu viia toetuse andmise otsuse vastuvõtmise aasta 10. septembriks. Toetust on võimalik taotleda kuni 60% kavandatava tegevuse maksumusest, maksimaalne toetus ühe taotleja kohta on 600 eurot aastas.

Taotluse esitamiseks tuleb esitada korteriühistu juhatuse esimehe või volitatud isiku allkirjastatud vormikohane taotlus. Sellele tuleb veel lisada seadusjärgse esindusõiguseta isiku volikiri, haljastusprojekt koos asendiskeemi ja seletuskirjaga, fotod hoovist taotluse esitamise seisuga, eelarve ning raieluba või hoolduslõikusluba (kui on asjakohane).

Sel aastal on taotluste esitamise tähtaeg 15. juuni, taotlusi saab esitada Tallinna Linnavaraametile paberil või elektrooniliselt. Edaspidi on aga taotluste esitamise tähtajaks 30. aprill.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC